Peregrynacja

Peregrynacja

Plakat parafialnej pielgrzymki dziękczynnej.

Nr Konta Parafii Szyk
6285890006-02000000-38090001

Modlitewnik.pdf (wersja poprawiona)
– niżej wersja gdyby ktoś nie miał programu do plików pdf.

NAWET POGODA POKAZAŁA CO CZULIŚMY – WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

HARMONOGRAM PRZYJĘCIA MB FATIMSKIEJ W PARAFII SZYK

  • Cała rodzina w dniu nawiedzenia, przystępuje do spowiedzi i uczestniczy we Mszy Św., na koniec której całuje relikwie bł. Hiacynty i bł. Franciszka.
  • Wypada aby wziąć urlop w pracy i wolne w szkole, by Matka Boża nie została sama w domu.
  • Należy ułożyć modlitwy i śpiewy na powitanie MB Fatimskiej wieczorem z I Cząstką Różańca, następnie rano po śniadaniu zaśpiewać „ Godzinki” i odmówić II Cząstkę Różańca, o godz. 12:00 odmówić „ Anioł Pański”, po obiedzie III Cząstkę Różańca a na pożegnanie Apel Maryjny , odśpiewać „ Magnifikat” i IV Cząstkę Różańca.
  • Rodzina przyjmująca MB Fatimską udaje się do sąsiadów kolo godz. 19:00 a Rodzina żegnająca MB Fatimską odprowadza Cudowną Figurę do sąsiadów.
  • Należy przygotować najpiękniejszy pokój i ołtarz ubrany kwiatami z zapalonymi świecami.
  • Przyjmujemy że od godz. 17:00, Dom-Sanktuarium, w którym będzie Cudowna Figura, będzie otwarty dla każdego kto będzie chciał się pomodlić.
  • Z MB Fatimską będzie pielgrzymował Album-Kronika próśb i podziękowań, do którego należy wpisywać swoje intencje oraz flagi którymi oznakujemy dom.
  • Podejdźmy do łaski nawiedzenia MB Fatimskiej z wiarą, taką jak Jan Paweł II, który mówił „ Totus Tuus”. Takie Nawiedzenie MB. zdarza się raz na około 30 lat. Jeżeli zlekceważymy Nawiedzenie Matki Bożej, Ona zlekceważy nas i nie otrzymamy łask, o które będziemy Ją prosić.
  • Pomyślmy , że to moja Matka Najczulsza przybywa do mnie , żywa i prawdziwa z nieba obecna w Cudownej Figurze. Jesteśmy przecież parafią Maryjną!

DATY PRZYJĘCIA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
NA DOLE STRONY
  !!!

1)  W sobotę (29.04.2017r.) o godz. 13:30, gromadzimy się w Sanktuarium MB Fatimskiej i Jana Pawła II na Krzeptówkach w Zakopanem, gdzie nastąpi Uroczyste Przekazanie naszej Parafii Cudownej Figury MB Fatimskiej. Figura Matki Bożej zostanie Uroczyście przewieziona z Zakopanego do Szyku w Samochodzie-Kaplicy, który będzie konwojowany przez Wóz Strażacki OSP Szyk i przez Nas , licznie przybyłych do Zakopanego swoimi samochodami przystrojonymi biało-niebieskimi i biało-czerwonymi znakami.

  •   Na granicy naszej Parafii na Dolnym Szyku, bardzo prosimy Adama Sewiło, Teresę Sewiło i całą Sewiołówkę o wykonanie „Bramy Powitalnej” z hasłem „ Matko Boża Fatimska błogosław nasze Rodziny”
  •   Prosimy by przy „ Bramie Powitalnej” o godz. 15:30 utworzyć „Banderię” z przystrojonych rowerów , skuterów i motocykli, która poprowadzi całą procesję z Matką Bożą do Kościoła.
  •   Prosimy aby Rodziny z Dolnego Szyku, Działów, Lipińskiego i Centrum ubrały całą drogę przejazdu Cudownej Figury MB Fatimskiej od granicy parafii aż do Kościoła.

2)  Do pobożnego i religijnego przeżycia Nawiedzenia MB Fatimskiej, przygotuje nas O. Wiesław Pietrzak, Sercanin, nasz Rodak, przez Triduum,  które rozpoczniemy w niedzielę 30.IV.

 

TRIDUUM PRZED NAWIEDZENIEM FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

SZYK 30.IV. – 3.V.2017.

30.IV Niedziela

8:00 – Msza św. z nauką ogólną

11:00 – Msza św. z nauką ogólną

15:00 – Msza św. z nauką ogólną i Nabożeństwo Majowe

20:30 – Apel Maryjny

1.V. Poniedziałek

9:00 – Msza św. z nauką ogólną

17:00 – Nauka dla Młodzieży

18:00 – Msza św. z nauką ogólną i Nabożeństwo Majowe

20:30 – Apel Maryjny

2.V. Wtorek

9:00 – Msza św. z nauką ogólną

14:00- 17:00 ; Spowiedź

17:00 – Nauka dla Dzieci

18:00 – Msza św. z nauką ogólną i Nabożeństwo Majowe

20:30 – Apel Maryjny

3.V. Środa

8:00 – Msza św. z nauką ogólną

11:00 – Msza św. z nauką ogólną

18:00 – Uroczysta Msza św. i Nabożeństwo Majowe, na rozpoczęcie Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza

 

 

Peregrynacja Cudownej Figury
Matki Bożej Fatimskiej
w Parafii Szyk- 2017 rok.

 

1. Baniak Władysław 03.05-04.05.2017r.
2. Kapera Genowefa 04.05-05.05.2017r.
3. Smoter Antoni 05.05-06.05.2017r.
4. Kotara Stanisław 06.05-07.05.2017r.
5. Satoła Tomasz 07.05-08.05.2017r.
6. Kapera Jerzy 08.05-09.05.2017r.
7. Kotara Krzysztof 09.05-10.05.2017r.
8. Bieda Stanisław 10.05-11.05.2017r.
9. Lejkowski Tomasz 11.05-12.05.2017r.
10. Pietroń Andrzej 12.05-13.05.2017r.
11. Sewiło Małgorzata 13.05-14.05.2017r.
12. Kubas Jan 14.05-15.05.2017r.
13. Zając Marian 15.05-16.05.2017r.
14. Kubas Stanisława 16.05-17.05.2017r.
15. Kubas Kazimierz 17.05-18.05.2017r.
16. Wąsowicz Jan 18.05-19.05.2017r.
17. Wąsowicz Aleksander 19.05-20.05.2017r.
18. Niewidok Bogdan 20.05-21.05.2017r.
19. Kałucki Marcin 21.05-22.05.2017r.
20. Opach Krzysztof 22.05-23.05.2017r.
21. Tokarz Krzysztof 23.05-24.05.2017r.
22. Bartosz Waldemar 24.05-25.05.2017r.
23. Słowikowski Tadeusz 25.05-26.05.2017r.
24. Sewielska Maria 26.05-27.05.2017r.
25. Sewielski Roman 27.05-28.05.2017r.
26. Mazur Stanisław 28.05-29.05.2017r.
27. Słowikowska Cecylia 29.05-30.05.2017r.
28. Ligas Paweł 30.05-31.05.2017r.
29. Nowak Jacek 31.05-01.06.2017r.
30. Sewielski Jan 01.06-02.06.2017r.
31. Sewielski Stanisław 02.06-03.06.2017r.
32. Adamczyk Piotr 03.06-04.06.2017r.
33. Ligas Stanisław 04.06-05.06.2017r.
34. Lizak Hubert 05.06-06.06.2017r.
35. Swiątko Tadeusz 06.06-07.06.2017r.
36. Lizak Marek 07.06-08.06.2017r.
37. Ligas Maria 08.06-09.06.2017r.
38. Natanek Weronika 09.06-10.06.2017r.
39. Frey Jarosław 10.06-11.06.2017r.
40. Żyła Marek 11.06-12.06.2017r.
41. Lizak Stanisław 12.06-13.06.2017r.
42. Rojek Józefa 13.06-14.06.2017r.
43. Sewielski Jan (N. Rybie) 14.06-15.06.2017r.
44. Miśkowicz Andrzej 15.06-16.06.2017r.
45. Szumański Ryszard 16.06-17.06.2017r.
46. Broda Jan 17.06-18.06.2017r.
47. Kolarz Stanisław 18.06-19.06.2017r.
48. Ranosz Anna 19.06-20.06.2017r.
49. Kubas Stanisław (Kostrza) 20.06-21.06.2017r.
50. Kubas Józef 21.06-22.06.2017r.
51. Górka Józef 22.06-23.06.2017r.
52. Górka Jan 23.06-24.06.2017r.
53. Zając Stanisław, Anna 24.06-25.06.2017r.
54. Zając Stanisław 25.06-26.06.2017r.
55. Toporkiewicz Józef 26.06-27.06.2017r.
56. Słowikowski Władysław 27.06-28.06.2017r.
57. Słowikowska Teresa 28.06-29.06.2017r.
58. Papież Kazimiera 29.06-30.06.2017r.
59. Myszka Józef 30.06-01.07.2017r.
60. Świątko Antoni 01.07-02.07.2017r.
61. Zapała Jan 02.07-03.07.2017r.
62. Juszczak Cecylia 03.07-04.07.2017r.
63. Skiba Bogusław 04.07-05.07.0217r.
64. Kutaj Józef 05.07-06.07.2017r.
65. Hejmo Tomasz 06.07-07.07.2017r.
66. Drożdż Henryk 07.07-08.07.2017r.
67. Drożdż Łukasz 08.07-09.07.2017r.
68. Śliwa Henryk 09.07-10.07.2017r.
69. Broda Jacek 10.07-11.07.2017r.
70. Zbrożek Piotr 11.07-12.07.2017r.
71. Jarosz Kazimierz 12.07-13.07.2017r.
72. Słowikowska Grażyna 13.07-14.07.2017r.
73. Zając Antoni 14.07-15.07.2017r.
74. Słowikowski Stanisław 15.07-16.07.2017r.
75. Słowikowska Zofia 16.07-17.07.2017r.
76. Micek Rafał 17.07-18.07.2017r.
77. Kutaj Helena 18.07-19.07.2017r.
78. Domiter Jan 19.07-20.07.2017r.
79. Nowak Antoni 20.07-21.07.2017r.
80. Piwowarczyk Maria 21.07-22.07.2017r.
81. Kotara Katarzyna 22.07-23.07.2017r.
82. Szumański Stanisław 23.07-24.07.2017r.
83. Sadkiewicz Leszek 24.07-25.07.2017r.
84. Piotrowicz Mieczysław 25.07-26.07.2017r.
85. Antkiewicz Andrzej 26.07-27.07.2017r.
86. Kutaj Władysław 27.07-28.07.2017r.
87. Śliwa Jan 28.07-29.07.2017r.
88. Śliwa Paweł 29.07-30.07.2017r.
89. Śliwa Bogdan 30.07-31.07.2017r.
90. Tabak Czesław 31.07-01.08.2017r.
91. Śliwa Tomasz 01.08-02.08.2017r.
92. Toporkiewicz Stanisław 02.08-03.08.2017r.
93. Smoter Robert 03.08-04.08.2017r.
94. Gabryś Franciszek 04.08-05.08.2017r.
95. Wiewiórka Józef 05.08-06.08.2017r.
96. Śliwa Franciszek 06.08-07.08.2017r.
97. Piwowarczyk Franciszek 07.08-08.08.2017r.
98. Piwowarczyk Wacław 08.08-09.08.2017r.
99. Kruczek Andrzej 09.08-10.08.2017r.
100. Piasecki Kazimierz 10.08-11.08.2017r.
101. Biros Władysław 11.08-12.08.2017r.
102. Dziedzic Stanisław 12.08-13.08.2017r.
103. Natanek Michalina 13.08-14.08.2017r.
104. Świerczek Henryk 14.08-15.08.2017r.
105. Słowikowska Bogusława 15.08-16.08.2017r.
106. Drożdż Bronisław 16.08-17.08.2017r.
107. Świątko Bogdan 17.08-18.08.2017r.
108. Cichoń Zdzisław 18.08-19.08.2017r.
109. Cichoń Marcin 19.08-20.08.2017r.
110. Adamczyk Jan 20.08-21.08.2017r.
111. Kasak Gabriela 21.08-22.08.2017r.
112. Zając Andrzej 22.08-23.08.2017r.
113. Seruga Stanisław 23.08-24.08.2017r.
114. Drożdż Bogdan 24.08-25.08.2017r.
115. Rutka Maria 25.08-26.08.2017r.
116. Szumański Marek 26.08-27.08.2017r.
117. Kapera Józef 27.08-28.08.2017r.
118. Słowikowski Stanisław 28.08-29.08.2017r.
119. Karaś Konstanty 29.08-30.08.2017r.
120. Szumański Ryszard 30.08-31.08.2017r.
121. Nowak Józef 31.08-01.09.2017r.
122. Nowak Zofia 01.09-02.09.2017r.
123. Opach Paweł 02.09-03.09.2017r.
124. Opach Paweł 03.09-04.09.2017r.
125. Sadkiewicz Marcin 04.09-05.09.2017r.
126. Grzyb Bogumił 05.09-06.09.2017r.
127. Grzyb Adam 06.09-07.09.2017r.
128. Grzyb Józef 07.09-08.09.2017r.
129. Kapera Władysław 08.09-09.09.2017r.
130. Natanek Mieczysław 09.09-10.09.2017r.
131. Natanek Bronisław 10.09-11.09.2017r.
132. Drożdż Jacek 11.09-12.09.2017r.
133. Kuc Marcin 12.09-13.09.2017r.
134. Drożdż Paweł 13.09-14.09.2017r.
135. Drożdż Kazimiera 14.09-15.09.2017r.
136. Drożdż Józef 15.09-16.09.2017r.
137. Drożdż Ryszard 16.09-17.09.2017r.
138. Drożdż Aneta 17.09-18.09.20l7r.
139. Śliwa Małgorzata 18.09-19.09.2017r.
140. Sewiło Piotr 19.09-20.09.2017r.
141. Świątko Maria 20.09-21.09.2017r.
142. Sewiło Mariusz 21.09-22.09.2017r.
143. Pazdan Andrzej 22.09-23.09.2017r.
144. Batko Bogusława 23.09-24.09.2017r.
145. Sewiło Krzysztof 24.09-25.09.2017r.
146. Sewiło Jan 25.09-26.09.2017r.
147. Kotara Józef 26.09-27.09.2017r.
148. Górka Robert 27.09-28.09.2017r.
149. Kotara Władysław 28.09-29.09.2017r.
150. Trybuła Paweł 29.09-30.09.2017r.
151. Kruczek Józef 30.09-01.10.2017r.
152. Kozak Joanna 01.10-02.10.2017r.
153. Natkowska Agnieszka 02.10-03.10.2017r.
154. Świątko Jan 03.10-04.10.2017r.
155. Natanek Kazimierz 04.10-05.10.2017r.
156. Nowak Konstanty 05.10-06.10.2017r.
157. Nowak Anna 06.10-07.10.2017r.
158. Smoter Cecylia 07.10-08.10.2017r.
159. Sutor Jan 08.10-09.10.2017r.
160. Sewiło Adam 09.10-10.10.2017r.
161. Sewiło Piotr 10.10-11.10.2017r.
162. Sewiło Małgorzata 11.10-12.10.2017r.
163. Kuśnierz Jan 12.10-13.10.2017r.
164. Sewiło Ryszard 13.10-14.10.2017r.
165. Sobczyk Ireneusz 14.10-15.10.2017r.
166. Sewiło Jan 15.10-16.10.2017r.
167. Sewiło Marek 16.10-17.10.2017r.
168. Leśniak Tadeusz 17.10-18.10.2017r.
169. Tabor Roman 18.10-19.10.2017r.
170. Grucel Piotr 19.10-20.10.2017r.
171. Piechnik Barbara 20.10-21.10.2017r.
172. Kozak Robert 21.10-22.10.2017r.
173. Sewiło Maria 22.10-23.10.2017r.
174. Kapera Jarosław 23.10-24.10.2017r.
175. Drożdż Mirosław 24.10-25.10.2017r.
176. Ligas Anna 25.10-26.10.2017r.
177. Piwko Jan 26.10-27.10.2017r.
178. Drożdż Stanisław 27.10-28.10.2017r.
179. Adamczyk Józef 28.10-29.10.2017r.
180. Markiewicz Marian 29.10-30.10.2017r.
181. Kotfisz Stanisław 30.10-31.10.2017r.
182. Świątko Marian 31.10-01.11.2017r.
183. Opach Teresa 01.11-02.11.2017r.
184. Franczyk Marian 02.11-03.11.2017r.
185. Kutaj Józef 03.11-04.11.2017r.
186. Kutaj Stanisław 04.11-05.11.2017r.
187. Dryla Ewa 05.11-06.11.2017r.
188. Zadwórny Janusz 06.11-07.11.2017r.
189. Tabor Andrzej 07.11-08.11.2017r.
190. Toporkiewicz Robert 08.11-09.11.2017r.
191. Kurzeja Krzysztof 09.11-10.11.2017r.
192. Syktus Krzysztof 10.11-11.11.2017r.
193. Zając Tomasz 11.11-12.11.2017r.
194. Kotara Jan 12.11-13.11.2017r.
195. Zając Jan 13.11-14.11.2017r.
196. Zając Piotr 14.11-15.11.2017r.
197. Tabor Bogdan 15.11-16.11.2017r.
198. Kruczek Józef 16.11-17.11.2017r.
199. Mazur Marek 17.11-18.11.2017r.
200. Zając Helena 18.11-19.11.2017r.
201. Natanek Jan 19.11-20.11.2017r.
202. Smoter Maciej 20.11-21.11.2017r.
203. Natanek Zbigniew 21.11-22.11.2017r.
204. Kapera Sławomir 22.11-23.11.2017r.
205. Tabor Alojzy 23.11-24.11.2017r.
206. Drożdż Marek 24.11-25.11.2017r.
207. Biros Zdzisław 25.11-26.11.2017r.
208. Palka Stefan 26.11-27.11.2017r.
209. Palka Marek 27.11-28.11.2017r.
210. Kruczek Jan 28.11-29.11.2017r.
211. Miśkowicz Janusz 29.11-30.11.2017r.
212. Janik Gustaw 30.11-01.12.2017r.
213. Janik Marian 01.12-02.12.2017r.
214. Górka Władysława 02.12-03.12.2017r.
215. Pietrzak Jerzy 03.12-04.12.2017r.
216. Knap Andrzej 04.12-05.12.2017r.
217. Pietrzak Genowefa 05.12-06.12.2017r.
218. Stanisz Leszek 06.12-07.12.2017r.
219. Myszka Kazimierz 07.12-08.12.2017r.
220. Kotara Józef 08.12-09.12.2017r.
221. Lizak Piotr 09.12-10.12.2017r.
222. Kolarz Robert 10.12-11.12.2017r.
223. Smoter Jerzy 11.12-12.12.2017r.
224. Papież Łukasz 12.12-13.12.2017r.
225. Balicki Paweł 13.12-14.12.2017r.
226. Balicki Adam 14.12-15.12.2017r.
227. Balicki Andrzej 15.12-16.12.2017r.
228. Świątko Franciszek 16.12-17.12.2017r.
229. Kotara Jan 17.12-18.12.2017r.
230. Bieda Jan 18.12-19.12.2017r.
231. Kołodziejczyk Anna 19.12-20.12.2017r.
232. Kruczek Stanisław 20.12-21.12.2017r.
233. Połomska Zofia 21.12-22.12.2017r.
234. Wilczek Stanisław 22.12-23.12.2017r.
235. Szumański Kazimierz 23.12-24.12.2017r.
236. Szumański Jan 24.12-25.12.2017r.
237. Sewielska Stanisława 25.12-26.12.2017r.
238. Lizak Jan 26.12-27.12.2017r.
239. Lizak Andrzej 27.12-28.12.2017r.
240. Myszka Alina 28.12-29.12.2017r.
241. Mazur Zbigniew 29.12-30.12.2017r.
242. Lizak Władysław 30.12-31.12.2017r.
243. Lizak Józef 31.12.2017r.-01.01.2018r.
244. Lizak Leszek 01.01-02.01.2018r.