Ogłoszenia

Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

05.IV.2020 r.

I. DZISIAJ:

1)  Niedziela Palmowa.

2)  Diecezjalny Dzień Młodych.

3)  Składamy ofiary na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna na konto Prf. podane na stronie internetowej w zakładce „Kontakt” lub w kopertach do skrzynki pocztowej na Domie Prf.

4)  Składamy ofiary na Organistę i ogrodzenie naszego cmentarza na konto naszej parafii na stronie internetowej w zakładce „Kontakt” lub w kopertach do skrzynki pocztowej na Domie Prf.

5)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji i tylko 5 osób w kościele z Rodz. zamawiającej intencję mszalną.

II. WIELKI TYDZIEŃ:

1)  W. Środa –  Na prośbę Bp Ordynariusza Andrzeja Jeża należy odprawić w domach wieczorne rodzinne nabożeństwo pojednania wg. przygotowanego Rodzinnego Rytuału (link do strony Diec. Tarnowskiej z Rytuałem podany jest poniżej)

2)  W. Czwartek – Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

 •   Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.
 •  Zgodnie z dekretem Bp Ordynariusza Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 bez udziału Wiernych Świeckich, których zachęca się do odprawienia w gronie rodzinnym „Godziny Świętej”, czuwając ze Zbawicielem w Godzinie Jego konania w Ogrodzie Oliwnym.
 •   Nie ma Ciemnicy i adoracji P. Jezusa.

3)  W. Piątek – Nie odprawia się Mszy Św.

 •   Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18:00 bez udziału Wiernych Świeckich, zgodnie z dekretem Bp Ordynariusza.
 •  Nie ma Grobu P. Jezusa i adoracji.
 •  Bp Ordynariusz prosi aby w domach przystroić wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego i odprawić przed Nim Drogę Krzyżową, najlepiej z Papieżem Franciszkiem, za którą można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, akt żalu doskonałego jeżeli nie można się było wyspowiadać, Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, w intencji papieża Zdrowaś Maryjo…, oderwać się od przyzwyczajeń do grzechów ciężkich i lekkich, odpust możemy ofiarować za siebie lub jedną dusze w czyśćcu cierpiącą.)
 •   Od nabożeństwa Męki Pańskiej w W. Piątek do Mszy Św. Wigilii Paschalnej w W. Sobotę przyklękamy przed Krzyżem na dwa kolana.
 •   Zachęcamy do odprawienia w domu trzech części „Gorzkich Żali.”
 •   W W. Piątek obowiązuje post ścisły, 3 posiłki dziennie w tym jeden do syta oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.
 •   Prosimy o przystrojenie Krzyża Misyjnego przy kościele, Krzyża na cmentarzu, Krzyża przy Pomniku Niepodległościowym oraz Krzyży Przydrożnych.
 •   Dzieci składają skarbonki wielkopostne z ofiarami na Caritas w Przedsionku Kościoła.

4)  W. Sobota – Czuwamy i modlimy się w skupieniu jednocząc się z Chrystusem pogrzebanym w grobie i zstępującym w swojej Duszy i Bóstwie do Otchłani (Piekieł) aby wyprowadzić stamtąd do nieba po raz pierwszy, Wszystkich ludzi pobożnych i świętych, zmarłych od stworzenia świata.

 •   Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 20:00, bez udziału Wiernych Świeckich, zgodnie z dekretem Bp Ordynariusza, nie ma Procesji Rezurekcyjnej.
 •   Bp Ordynariusz prosi by Wierni Świeccy, którzy będą uczestniczyć w Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów zapalili gromnice, świece w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, jako znak że Chrystus przeprowadził nas w Sakramencie Chrztu Św. ze śmierci do życia wiecznego.
 •   Po nabożeństwie Wigilii Paschalnej zanosimy starym zwyczajem paschaliki, świece i znicze na groby naszych bliskich zmarłych, jako znak powszechnego Zmartwychwstania i naszego z nimi spotkania się na końcu świata.
 •  Zachęcamy do zachowania postu, aż do Mszy Św. porannej w Wielkanoc.

III. NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

1)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji i tylko 5 osób w kościele z Rodz. zamawiającej intencję mszalną.

2)  Pozdrawiamy się przez Oktawę i Okres Wielkanocny słowami „Chrystus zmartwychwstał. Alleluja” i odp. „Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja”

3)  Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy.

4)  Za pobożne przyjęcie za pośrednictwem mediów błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5)  Koniec Triduum Paschalnego.

IV.  OGŁOSZENIA RÓŻNE:

1) Zachęcamy do uczestniczenia w domu za pośrednictwem mediów w Godzinkach o NPNMP, Mszy Św., Różańcu, Aniele Pańskim o godz. 12:00, Koronce o godz. 15:00, Nowennie w środę, Drodze Krzyżowej w piątek, Gorzkich Żalach w niedzielę, Rekolekcjach Wielkopostnych w Internecie itd.

2)  Zgodnie z dekretem Bp Ordynariusza jesteśmy zwolnieni z trzech obowiązków: Mszy Św. niedzielnej(uczestniczymy we Mszy Św. w domach transmitowanej przez media i przyjmujemy Komunię Św. Duchową), Spowiedzi Św. Wielkanocnej(wzbudzamy sobie w sercu Akt Żalu Doskonałego który odpuszcza wszystkie grzechy) i święcenia pokarmów w W. Sobotę(które przez modlitwę i znak krzyża błogosławią Rodzice w domach).  Pan Jezus nie powiedział: Kto spożywa „święconkę” ma życie wieczne ale powiedział „Kto spożywa Moje Ciało  pije Moją Krew ma życie wieczne”. Kochani jeżeli Bóg na pierwszym miejscu to wszystko w naszym życiu jest na właściwym miejscu, nie stawiajmy pokarmów wielkanocnych ponad Mszę Św., Spowiedź Św. i Komunię Św.

3) Ofiary złożone w W. Piątek i W. Sobotę są przeznaczone na utrzymanie miejsc związanych z życiem i śmiercią P. Jezusa w Ziemi Św. Można je składać na konto naszej prf. z podpisem na Ziemię Św. lub w podpisanych kopertach do skrzynki pocztowej na Domie Prf. Bóg zapłać!

4) Prosimy o posprzątanie na Święta grobów swoich Bliskich Zmarłych, a Firmę Pogrzebową o uporządkowanie cmentarza i otoczenia, a śmieci zabieramy do domu ponieważ pieniądze są nam potrzebne na ogrodzenie naszego cmrntarza, a nie na płacenie za wywóz śmieci. Bóg zapłać!

5)  Zachęcamy do zachowania zwyczaju Błogosławienia pól, modlitwa, znak krzyża i woda święcona.

6)  Zgodnie z dekretem Bp ordynariusza Wierni Świeccy są zobowiązani do uczestniczenia w nabożeństwach W. Tygodnia za pośrednictwem mediów. Link do Modlitewnika „Rytuał Rodzinny”, pomagający celebrować W. Tydzień w domu jest podany poniżej.

7)  W Triduum Paschalnym mogą uczestniczyć tylko księża, osoby zakonne i obsługa liturgiczna, bez udziału Wiernych Świeckich.

8)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Jarosław Kapera, Robert Górka, Rafał Górka i Krzysztof Kapera.

9)  Zachęcamy do czytania w W. Tygodniu prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp. Są do nabycia w naszych sklepach Baranki Wielkanocne, ofiara 5 zł. akcja Diec. Caritas, jako pomoc osobom starszym w czasie epidemi!

 

DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO DOTYCZĄCY SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ W WIELKIM TYGODNIU

W swoim rozważaniu podczas przejmującego nabożeństwa na Placu św. Piotra w dn. 27 marca br. papież Franciszek wypowiedział znamienne słowa: „Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy Pana jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy”.

W celebracjach liturgicznych nadchodzących dni Kościół daje nam wyjątkową okazję do odpowiedzi na apel papieża Franciszka i do przejścia z Chrystusem od śmierci do życia, od ciemności do światła i od lęku do nadziei. Jednak w związku z wprowadzonymi dla naszego dobra ograniczeniami, tegoroczny Wielki Tydzień będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Abyśmy więc mogli jak najgłębiej przeżyć razem te nadchodzące dni, w nawiązaniu do dekretów Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dn. 19 oraz 25 marca br., wprowadzam następujące zarządzenia:

1. Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej. Pomoże w tym specjalny rytuał rodzinny, który zostanie przygotowany przez diecezję i udostępniony w mediach elektronicznych.

2. W obecnej sytuacji w parafiach nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Proszę więc wszystkich duszpasterzy o przypomnienie wiernym roli żalu doskonałego połączonego ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności (por. Dekret Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce, 24.03.2020).

3. Proszę wszystkich wiernych, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyli rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o przygotowany rytuał. W kontekście utrudnionego dostępu do sakramentu pokuty i pojednania, ta wspólna modlitwa pokutna, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

4. Przypominam, że okres w którym należy przyjąć Chrystusa w Komunii św. – czego wymaga od nas trzecie przykazanie kościelne – obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (czyli do 7 czerwca br.).

NIEDZIELA PALMOWA

5. W Niedzielę Palmową należy pominąć procesję z palmami oraz ich poświęcenie i – za wyjątkiem kościoła katedralnego – zastosować trzecią formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, odczytując w ramach wstępu antyfonę na wejście w całości, a następnie odmawiając akt pokuty. W liturgii słowa należy wybrać dłuższą wersję opisu Męki Pańskiej.

6. Zachęcam wiernych do własnoręcznego przygotowania palm w domach w gronie rodzinnym, co może być okazją do wspólnej modlitwy i katechezy.

MSZA KRZYŻMA

7. Ponieważ Msza Krzyżma św. nie służy wyłącznie poświęceniu olejów, ale podkreśla jedność ludu Bożego ze swoim biskupem, dlatego w tym roku zostaje ona przeniesiona na inny termin, a jej data zostanie ustalona po ustaniu epidemii. Należy nadal korzystać z Krzyżma świętego i oleju chorych pobłogosławionych przed rokiem.

TRIDUUM PASCHALNE – ZARZĄDZENIA OGÓLNE

8. Poszczególne celebracje Triduum Paschalnego mogą być sprawowane jedynie w katedrze, kościołach parafialnych oraz w klasztorach i wspólnotach zakonnych. Tracą zatem swoją ważność wszelkie dotychczasowe przywileje dotyczące możliwości wielokrotnego odprawiania liturgii Triduum Paschalnego w danym kościele lub w kaplicach dojazdowych. Gorąco zachęcam do celebrowania jej w tych samych godzinach, co w katedrze. Będzie to wyjątkowy znak naszej jedności w tym niespokojnym czasie.

9. Wszystkie obrzędy należy odprawić bez udziału ludu, a jedynie z osobami życia konsekrowanego oraz ograniczoną do minimum asystą (wyłącznie spośród osób pełnoletnich), dbając o „szlachetną prostotę” celebracji. Tam gdzie jest większa liczba kapłanów lub osób życia konsekrowanego, nie należy dopuszczać dodatkowych usługujących, a jedynie podzielić między siebie przewidziane czynności liturgiczne.

10. W celebracjach transmitowanych należy wygłosić homilię, zaś w ramach obrzędu Komunii św. ułatwić wiernym przyjęcie komunii duchowej (czyli odmówić wybraną modlitwę komunii duchowej). W pozostałych celebracjach, z racji tego iż dokonają się bez udziału ludu, można opuścić homilię, a w jej miejsce zachować dłuższą chwilę milczenia.

11. Zachęcam duchownych, aby w tych dniach wspólnotowo celebrowali Liturgię Godzin, zaś wiernych świeckich do włączenia się w nią za pośrednictwem radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

12. Przypominam, że Kościół w tych dniach udziela Komunii św. wyłącznie podczas celebracji liturgicznych oraz osobom umierającym. Dlatego zapraszam wszystkich pozostających w domach do komunii duchowej. W ten sposób jeszcze mocniej uświadomimy sobie, że Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie jest dla nas wyjątkowym i niezasłużonym darem.

13. Należy zrezygnować z urządzania „ciemnicy” i „grobu pańskiego” oraz wystawiania krzyża do adoracji. Można ewentualnie przygotować jedynie symboliczną dekorację. W związku z tym powstrzymujemy się od organizowania czuwań w kościele.

WIELKI CZWARTEK

14. W tym roku zwyczaj uruchamiania dzwonów podczas Chwała należy przenieść na rozpoczęcie liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej i dzwonić nimi przez dłuższą chwilę.

15. Na zakończenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej pomija się procesję z Najświętszym Sakramentem, który po Komunii św. od razu umieszcza się w tabernakulum. Po końcowym błogosławieństwie należy obnażyć ołtarz.

16. Wiernych świeckich zachęcam, by zamiast zwyczajowego nawiedzenia „ciemnicy”, odprawili w gronie rodzinnym tzw. „godzinę świętą”, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu.

WIELKI PIĄTEK

17. Na rozpoczęcie Liturgii na cześć Męki Pańskiej niech nie zabraknie gestu prostracji wszystkich kapłanów, a nawet usługujących. Będzie to szczególna okazja do przebłagania Boga za nasze grzechy i modlitwy o zahamowanie epidemii.

18. Do modlitwy powszechnej należy dołączyć dodatkowe wezwanie za dotkniętych epidemią, zaś podczas adoracji krzyża odśpiewać suplikacje.

19. Proszę wszystkich wiernych, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcam do odprawienia w domu drogi krzyżowej i modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej.

WIELKA SOBOTA

20. Należy pominąć tradycyjny obrzęd błogosławienia pokarmów i wody święconej w kościołach, kaplicach i innych miejscach. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym.

21. W Wielką Sobotę trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu jednocząc się przez modlitwę z Chrystusem pogrzebanym i udającym się do otchłani, aby wyzwolić swoje dzieci z niewoli grzechu i śmierci.

WIGILIA PASCHALNA

22. Podobnie jak w Wielki Czwartek, tak również na rozpoczęcie Wigilii Paschalnej, należy uruchomić na dłużą chwilę dzwony kościelne (zamiast w czasie Chwała).

23. Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej winny być sprawowane w prezbiterium kościoła. W czasie liturgii światła nie przygotowuje się ogniska, a jedynie poświęca zapalony znicz. Po przygotowaniu paschału przechodzi się do Orędzia Paschalnego, pomijając przy tym procesję. W liturgii słowa należy odczytać wszystkie czytania. W liturgii chrzcielnej nie błogosławi się ani źródła chrzcielnego, ani wody święconej, a tylko odmawia odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

24. Ponieważ w tym roku nie ma możliwości zorganizowania procesji rezurekcyjnej, dlatego na zakończenie Wigilii Paschalnej należy uruchomić dzwony przynajmniej na 15 minut i odprawić przygotowany specjalny obrzęd ogłoszenia zmartwychwstania Chrystusa. Będzie to dla nas znakiem, że pomimo trudnej sytuacji jesteśmy wezwani do wielkanocnej radości.

25. Wiernych świeckich, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcam, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

CHRZEST ŚWIĘTY

26. Chrzest dzieci można przenieść na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Jeżeli jednak rodzice nie chcą zwlekać, powinien być on celebrowany poza Mszą św. z liturgią słowa (por. Rozdział II Obrzędów chrztu dzieci), nawet w dni powszednie. W zaistniałej sytuacji nie jest możliwe celebrowanie chrztu wielu dzieci równocześnie. Za każdym razem należy pobłogosławić świeżą wodę i starannie oczyścić chrzcielnicę.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 

KOMUNIKAT
KOMISJI ds. KULTU BOŻEGO i DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW KEP!

 Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca
w okresie epidemii.
W okresie epidemii dostęp do sakramentalnej spowiedzi i sakramentalnej Komunii jest dla wielu wiernych utrudniony, czasem wręcz niemożliwy. Z tego względu rodzą się wątpliwości co do zachowania ciągłości pobożnych praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz pięciu pierwszych sobót miesiąca, które wielu wiernych podejmuje. Obie praktyki dla zachowania duchowych owoców zakładają przyjęcie Komunii sakramentalnej w określonym czasie.

Posługując się ogólnymi zasadami prawa kościelnego oraz dokumentami dotyczącymi sytuacji analogicznych należy stwierdzić, że:

prawo kościelne czysto pozytywne nie obowiązuje przy poważnej przeszkodzie,
w analogicznej sytuacji opisanej przez prawo kościelne nie przerywa się ciągłości owoców duchowych pobożnej praktyki pod warunkiem dokończenia jej zaraz, gdy będzie to możliwe,
dlatego jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc;
zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać.

Bp Adam Bałabuch
Przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego
i Dyscypliny Sakramentów KEP

 

https://www.diecezja.tarnow.pl/images/do_pobrania/1_Niedziela_Palmowa_2020.pdf

https://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7606-jak-obchodzic-niedziele-palmowa-i-wielka-srode-w-domowym-kosciele-filmy-pliki-pdf

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM i GOŚCIOM ŻYCZYMY

OWOCNEGO PRZEŻYWANIA TRIDUUM PASCHALNEGO!

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.III.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Niedziela Synodalna.

2)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa –  Msza Św. i  Nowenna o godz.18:00.

2)  Czwartek – I miesiąca kwietnia.

 •   Modlimy się za Kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.
 •   Rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.
 •   Msza Św. o godz. 07:00.

3)  Piątek – I miesiąca kwietnia.

 •   Msze Św. o NSPJ  o godz. 07:00 i 18:00.z Wyp. Rocznymi.
 •   Modlimy się za misjonarzy i składamy ofiary na Misje Św.

4)  Sobota – I miesiąca kwietnia.

 •   Msze Św. o NSNMP  o godz. 07:00 i 18:00.
 •   Różaniec Fatimski z rozważaniami odmawiamy prywatnie w domach.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Niedziela Palmowa.

2)  Diecezjalny Dzień Młodych.

3)  Składamy ofiary na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Można na konto naszej Prf. podane na naszej str. internetowej.

4) Składamy ofiary w kopertach na Organistę i ogrodzenie naszego cmentarza. Można na konto naszej parafii, które jest podane na str. naszej prf. w zakładce kontakt.

5)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji.

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja papieska na kwiecień: „ Aby ludzie będący uzależnieni , otrzymali pomoc i opiekę”.

1)  Zgodnie z dekretem Ks. Bp Ordynariusza Andrzeja Jeża, w Mszach Św. może uczestniczyć do 5 osób z Rodziny zamawiającej intencję mszalną.

2)  Zachęcamy do uczestniczenia w domu za pośrednictwem mediów w Godzinkach o NPNMP, Mszy Św., Różańcu, Aniele Pańskim o godz. 12:00, Koronce o godz. 15:00, Nowennie w środę, Drodze Krzyżowej w piątek, Gorzkich Żalach w niedzielę, Rekolekcjach Wielkopostnych w Internecie itd.

3)  Nie będzie Spowiedzi Wielkanocnej, bardzo prosimy Parafian, którzy nie mają świadomości grzechu ciężkiego, aby w tej trudnej sytuacji wzbudzili sobie Akt Żalu Doskonałego który gładzi wszystkie grzechy, zrezygnowali ze spowiedzi i dali szansę spowiedzi Wszystkim potrzebującym pojednania się z Bogiem. W I piątek 03. IV. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z Radnymi Prf. w godz. 14:00 – 18:00 z przerwą, godz. 16:20 – 16:50, Podkostrza, godz.14:00 – 14:35, Kazimierz Jarosz, tel.18 332 11 78, Rzeki – Lipińskie, godz.14:35 – 15:10, Łukasz Drożdż, tel.18 334 22 92, Dolny Szyk, godz.15:10 – 15:45, Beata Sewiło, tel.664 004 733, Działy – Szyk Centrum, godz.15:45 – 16:20, Maria Zając, tel.18 334 22 57, Zimna Woda, godz.16:50 – 17:25, Tomasz Zając, tel.601 531 103, Barzyńskie – Bucówka, godz.17:25 – 18:00, Zbigniew Mazur, tel.885 409 147. Z wyznaczonych przysiółków po 12 osób, 5 min. na osobę, trzeba być umówionym na konkretną godz. i min., ponieważ w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób. Prosimy o zdyscyplinowanie i ostrożność, a wyznaczonych Radnych Prf.  o dopilnowanie porządku. Prosimy zgłaszać się od dziś do środy. Można zabrać ze sobą płyn dezynfekujący i maskę ochronną. Bóg zapłać!

4)  Bóg zapłać III RM i Uczniom kl. VII SP Szyk. za opiekę nad Grobem Ks. Kanonika i Pomnikiem Niepodległościowym, na kwiecień prosimy IV RM i Uczniów kl. VIII SP Szyk.

5) Od poniedziałku do wtorku, 30 – 31.III. w telewizji internetowej ” Synaj.TV ” o godz.10:00 i 13:00, będą transmitowane rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału!

6)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Agnieszka Trybuła, Sylwester Kuśnierz, Mirosław Drożdż i Józef Kotara.

7)  Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp. Są do nabycia w naszych sklepach baranki wielkanocne i paschaliki, ofiara 5 zł., akcja Diec. Caritas jako pomoc w walce z coronawirusem oraz domowe kropielniczki na wodę święconą, 10 zł.

 

OD POWIETRZA, GŁODU, OGNIA I WOJNY WYBAW NAS PANIE!

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.III.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji, jako uproszenie Boga o łaskę nawrócenia i oddalenie zarazy koronawirusa.

2)  Po Mszach Św. w kościele i na zewnątrz będzie można zabrać gratis specjalny Modlitewnik DADP z okazji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, środa, 25.III. Ostatnią kartkę Modlitewnika należy wypełnić i złożyć w dowolnym czasie na ołtarzu MB Fatimskiej.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek – Dzień Misjonarzy Męczenników.

 •   Diec. Tarnowska ma czterech Misjonarzy Męczenników: bł. O. Zbigniew Strzałkowski, bł. Ks. Jan Czuba, bł. Kl. Robert Gucwa, bł. S. Czesława Lorek.

2)  Środa – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 •  Dzień Świętości Życia.
 •   Niepokalane Poczęcie P. Jezusa.
 •   Duchowa Adopcja Dzieci Poczętych.
 •   Msze Św. o godz. 08:00 i 18:00 z Nowenną.
 •   Zachęcamy do świętowania i powstrzymania się od prac niekoniecznych.
 • Na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zarządza:

„ Aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony”. Tego dnia po wszystkich Mszach Św. należy  odmówić również następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Przewodniczący KEP zachęca wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

 •  Dekret Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce z 24 marca 2020 roku:
 • W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24.03.2020 oraz Wskazaniami Prezydium KEP z dn. 21.03.2020 postanawiam:
  1. Wszystkie Msze św. należy sprawować wyłącznie w kościołach parafialnych, kaplicach szpitalnych i domach zakonnych, z ewentualnym udziałem osób życia konsekrowanego lecz bez udziału wiernych świeckich i przy zamkniętych drzwiach. Należy zrezygnować z odprawiania dodatkowych Mszy św. i zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie powrócić do tradycyjnego porządku ich celebrowania. Dopuszcza się koncelebrę.
  2. Tam, gdzie to możliwe, niech duszpasterze zatroszczą się o transmisje Mszy św. z kościoła parafialnego, co pomoże umocnić jedność wiernych z parafią. Inne nabożeństwa – takie jak gorzkie żale, droga krzyżowa, różaniec itp. – mogą być celebrowane i transmitowane jedynie pod warunkiem, że odbywają się bez udziału wiernych. Nie powinno się archiwizować i udostępniać tych transmisji (za wyjątkiem głoszonego słowa Bożego), gdyż mają one sens jedynie w przekazie „na żywo”.
  3. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.
  4. W obecnej sytuacji w kościołach mogą przebywać wyłącznie kapłani i osoby życia konsekrowanego oraz ci, którzy indywidualnie korzystają z posługi sakramentalnej. Proszę, by kapłani i osoby życia konsekrowanego prywatnie adorowali Najświętszy Sakrament w kościołach, modląc się za parafian i o ustanie epidemii. Różaniec o godzinie 20.30 w kościołach powinni odmawiać wyłącznie duchowni, w grupie nie większej niż 5 osób. Osoby życia konsekrowanego proszę, by modlitwę tę odmawiały w swoich kaplicach domowych.
  5. Ograniczam obrzędy pogrzebu wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy cmentarnej. W obecnej sytuacji nie ma również możliwości gromadzenia się na tradycyjnej wspólnotowej modlitwie różańcowej w gronie sąsiadów i znajomych w kościołach, kaplicach, a tym bardziej w domach. Pozostaje modlitwa rodzinna. Mszę żałobną z udziałem wiernych należy odprawić, gdy ustanie stan epidemii, po ustaleniu terminu z rodziną zmarłego. W dniu pogrzebu można celebrować jedynie Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego.
  6. Należy powstrzymać się od wynoszenia Najświętszego Sakramentu poza mury kościoła, za wyjątkiem zanoszenia Komunii św. w formie wiatyku.
  7. Posługę osobom chorym i w podeszłym wieku ograniczam do przypadków niebezpieczeństwa śmierci, z zachowaniem wytycznych zawartych we Wskazaniach duszpasterskich po ogłoszeniu stanu epidemicznego w Polsce dla diecezji tarnowskiej z dn. 16.03.2020 w punktach 8-13. Przypominam, że przepisy państwowe wykluczają kontakt z osobami przechodzącymi kwarantannę, w związku z tym kapłani nie powinni się do nich udawać, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci. Zalecenia te dotyczą także kapelanów szpitali.
  8. Przypominam o unikaniu wszelkich nadużyć związanych z sakramentem pokuty, jak np. nieuprawnione korzystanie z rozgrzeszenia ogólnego, które na terenie Polski możliwe jest tylko w niebezpieczeństwie śmierci oraz wobec penitentów innej narodowości, z którymi nie można się porozumieć z powodu braku znajomości języka. Nie ma również możliwości spowiedzi przez środki komunikacji elektronicznej (np. telefon, komunikator internetowy itp.).
  9. Przypominam, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).
  10. W obecnej sytuacji należy otoczyć szczególną troską osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz chore przebywające w swoich domach, zachowując wszelkie środki ostrożności. Pomoc ta powinna być udzielana jedynie przez osoby dorosłe.
  11. Proszę duszpasterzy o szczególną dyspozycyjność dla wszystkich potrzebujących, wyrażoną nie tylko w ofiarnym odpowiadaniu na prośby o pomoc, lecz również w poszukiwaniu osób, które jej potrzebują zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym. Jest to wyraz naszej pasterskiej troski o powierzonych nam wiernych.
  12. Szczegółowe zasady dotyczące celebracji Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wraz z oktawą zostaną podane w osobnym dokumencie.
  13. Przypominam wszystkim, których obowiązuje wprowadzenie w życie powyższego dekretu, że uwzględniając powagę sytuacji oraz naszą odpowiedzialność za wiernych, zgodnie z kan. 273 i 274 par. 2 KPK, osoby te powinny zrealizować wprowadzone zarządzenia bezwarunkowo, ze świadomością konsekwencji wynikających z prawa świeckiego i kościelnego.
  14. Dekret wchodzi w życie z dniem 25.03.2020 i obowiązuje do odwołania.

  Powyższe zarządzenia proszę przyjąć w duchu troski o zdrowie zarówno wiernych świeckich, jak i duszpasterzy. Musimy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości szukając rozwiązań, które choć wydają się rygorystyczne, to jednak zapewnią nam bezpieczeństwo oraz pozwolą w przyszłości na swobodne sprawowanie posługi sakramentalnej.

  W tym bardzo trudnym czasie dziękuję wszystkim duchownym, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim za trwanie na modlitwie i przyjmowanie oraz wypełnianie dotychczasowych zarządzeń w duchu głębokiej wiary. Ogarniam moją modlitwą wszystkich diecezjan, a zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne, oraz pracowników służby zdrowia i innych służ podejmujących ofiarną walkę z pandemią.

  Z pasterskim błogosławieństwem

  † Andrzej Jeż
  BISKUP TARNOWSKI

 • Nota do dekretu Biskupa Tarnowskiego z 24 marca 2020 rokuW związku z zaleceniami KEP dla Kościoła w Polsce, Biskup Tarnowski w dniu dzisiejszym zatwierdził poniższe zalecenia uzupełniające Dekret z 24 marca 2020 roku:„Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego.Kościoły mają pozostawać otwarte w ciągu dnia, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym należy wywiesić na drzwiach kościołów, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. W obecnej sytuacji – odpowiadając na apel władz państwowych – raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”.

3)  Czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów.

 •   Msza Św. o godz. 07:00.

4)  Piątek – Msza Św. Wyp. Roczne o godz. 18:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Niedziela Synodalna.

2)  Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z odśpiewaniem Suplikacji.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Z soboty  28.III. na niedzielę 29.III. zmiana czasu na letni, z godz. 02:00 na 03:00, śpimy godzinę krócej.

2)  Przypominamy, że na każdej Mszy Św. w kościele może uczestniczyć 5 osób.

4)  Nie będzie Spowiedzi Wielkanocnej, dlatego zachęcamy do spowiedzi zgłaszając się wcześniej telefonicznie zgodnie z dekretem Bp Ordynariusza. Tel. 603 724 737.

5) Apel abp. Wacława Depo, metropolity Archidiecezji Częstochowskiej:
umieśćmy w oknach wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej !

Zachęcam wszystkich wiernych, by wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej, zwłaszcza tak nam bliski i drogi wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał Narodowi Polskiemu przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławił niezwykłą czcią wiernych. Nie ma być on magicznym amuletem, ale świadectwem naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią.

6)  W tym tygodniu Msze Św. w naszym kościele będzie odprawiał Ks. Marek Paździo z Jodłownika, serdecznie Go witamy i zachęcamy do zamawiania Mszy Św. w intencji obrony naszych Rodzin przed zarazą koronawirusa u Ks. Marka, ponieważ intencje mszalne w naszej prf. są zajęte do grudnia. Prosimy by zamawiający Msze Św. u Ks. Marka wzięli pod uwagę, że musi On dojechać z Jodłownika i wrócić.

7)  Zachęcamy do odprawiania w domu z rodziną Godzinek, uczestniczenia w transmisji Mszy Św., Różańca, Anioł Pański o godz. 12:00, Koronce o godz. 15:00, Nowennie w środę, Drodze Krzyżowej w piątek, Gorzkich Żalach w niedzielę, Rekolekcjach Wielkopostnych w internecie itp.

8)  Zachęcamy do naśladowania pięknej inicjatywy Rodzin naszej Prf., które wykonały na swoim terenie Drogę Krzyżową i odprawiają ją wspólnie w każdy piątek.

9)  Piękne Bóg zapłać Tomaszowi Lejkowskiemu  i Rodz. Kubas za rozpoczęcie budowy ogrodzenia naszego cmentarza. Bóg zapłać.

10)  Bardzo prosimy aby Dzieci z kl. III. z pomocą Rodziców przerobiły 2 katechezy tygodniowo, Młodzież kl. VII., 2 katechezy tygodniowo i 10 pytań z Katechizmu Bierzmowanych tygodniowo, Młodzież kl.VIII., 2 katechezy tygodniowo. Po powrocie do szkoły będzie to wszystko sprawdzone i ocenione. Szczęść Boże!

11)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Bogdan Szlechuber, Piotr Grucel, Robert Kozak, Joanna Składanowska.

12)   Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp. Są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki, 5 zł. akcja Diec. Caritas jako pomoc w walce z koronawirusem, można nabyć domowe kropielniczki na wodę święconą, 10 zł.

 

 13) AKT  ZAWIERZENIA  ŚWIATA  MARYI  DZIŚ W FATIMIE
Wersja do odmówienia w Polsce po wieczornym nabożeństwie                różańcowym 25.III.20 r. o godz. 19:30.

 POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA W POLSCE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA I NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

 

 Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,

Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca!

Kościół pielgrzymujący na ziemi,

Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie,

spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia,
i błaga:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia

wspomagaj Twój Kościół,

bądź natchnieniem dla rządzących narodami,

wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących,

wspieraj pokornych i uciśnionych,

uzdrawiaj chorych i grzeszników,

podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych,

przywracaj wolność jeńcom i więźniom

i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,

wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku!

Kościół pielgrzymujący na ziemi,

Twój lud żyjący w Polsce

widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości.

Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem,

jak to polecałeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia,

wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych,

pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy,

umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności,

bądź światłem dla umierających,

powitaj umarłych w swoim Królestwie,

chroń nas od wszelkiego zła

i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,

Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi!

Przez Serce Twej Matki,

której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi,

narody Polski i tak wielu innych krajów,

które od wieków są Twoje,

prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie Twojego Kościoła.
Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu,
Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi
ukształtowanego w świetle Twojej paschy,
a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka
i droga prowadząca do Twego Serca.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy,

Bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia,

przyjmij tych, którzy odchodzą,

dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają,

odnów wszechświat i ludzkość. Amen.

OD POWIETRZA, GŁODU, OGNIA I WOJNY WYBAW NAS PANIE!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.III.2020 r.

I. Dzisiaj:

1) Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 14:30. Tylko 50 osób na każdej Mszy Św. w kościele.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa –  Msza Św. o godz. 17:00. Tylko 50 osób może uczestniczyć w kościele.

2)  Czwartek – Uroczystość Św. Józefa.

 •   Patron Kościoła Katolickiego.
 •   Patron wszystkich Mężczyzn.
 •   Msza Św. o godz. 17:00. Tylko 50 osób może uczestniczyć w kościele.

3)  Piątek – Msza Św. o godz. 17:00. Tylko 50 osób może uczestniczyć w kościele.

III. W przyszłą niedzielę:

3) Msze Św. o godz.08:00, 11:00 i 14:30. Tylko 50 osób na każdej Mszy Św. w kościele.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy do odprawiania w domu z rodziną Godzinek , Różańca, Koronki, Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz Nowenny do MB Szykowskiej w środę.

2)  Zachęcamy do wpisywania swoich abstynenckich postanowień do Księgi Trzeźwości.

3)  Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie na Litwie (plakat)

4)  Próba śpiewających Pasję w piątek po nabożeństwie.

5)  Odbiór nowego dachu na naszym kościele – odwołany.

6)  Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom i Młodzieży Bierzmowanej za ufundowanie z Dziećmi Pierwszokomunijnymi nowej wykładziny do naszego kościoła, złożono 2000 zł. Bóg zapłać!

7)  W związku z zaleceniami Ks. Bp Ordynariusza i dyspensą od niedzielnej Mszy Św., w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Prf. i odpowiadając na prośbę niektórych Parafian, wprowadzamy codzienną Wieczystą Adorację Najświętrzego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-12:00 z możliwością Spowiedzi Św. w godz.10:00 – 10:30. Bardzo prosimy i liczymy na zrozumienie i pomoc Radnych Prf., których wyznaczamy do dyżuru w czasie adoracji i pilnowania by w kościele nie przebywało więcej niż 50 osób:

 •   Poniedziałek – Rzeki, Lipińskie (Łukasz Drożdż)
 •   Wtorek – Szyk Centrum, Dolny Szyk (Maria Zając)
 •   Środa – Podkostrza (Marta Baniak)
 •   Czwartek – Działy (Bogumił Grzyb)
 •   Piątek – Zimna Woda (Kazimierz Jarosz)
 •   Sobota –  Barzyńskie, Bucówka (Zbigniew Mazur)

W razie jakichkolwiek przeszkód prosimy wyznaczonych Radnych o załatwienie sobie zastępstwa.

8)   Mamy nadzieję, że pobożność Parafii Szyk, wyrażająca się w modlitwach i nabożeństwach:

 •   Sprowadzenia z Fatimy Cudownej Figury MB i przyjęcia Jej w każdej Rodzinie naszej parafii,
 •   Podjęciu cotygodniowego odmawiania różańca w Rodzinie z okazji ofiarowania MB Fatimskiej złotego Różańca,
 •   Podejmowaniu każdego roku, 25.III. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w liczbie ok. 100 Parafian,
 •   Trwaniu w każdą środę na Nowennie przed Cudownym Obrazem MB Szykowskiej,
 •   Licznym udziale Parafian w nabożeństwach Fatimskich, w pierwsze soboty miesiąca od maja do października,
 •   Modlitwach Róż Różańcowych,

Wyprosi u Matki Bożej w obrazie Szykowskim i figurze Fatimskiej, łaskę ocalenia naszej Parafii od straszliwej zarazy koronawirusa!

9) Decyzją Episkopatu Polski od dziś 14.III. wszyscy kapłani i siostry zakonne, mają obowiązek o godz. 20:30, odmówić cząstkę różańca o ustanie epidemi i za osoby zarażone koronawirusem oraz za personel medyczny i o łaskę nawrócenia dla wszystkich. Do tej modlitwy mogą dołączyć się rodziny w swoich domach!

10) Dzisiaj 14.III. o godz.20:00 w TVP I i INFO, swoje orędzie do Polaków wygłosi Przewodniczący Episkopatu Polski Abp. Stanisław Gądecki.

11)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Ryszard Sewiło, Piotr Sewiło, Tadeusz Leśniak i Roman Tabor.

12)  Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp.

 

Dekret Biskupa Tarnowskiego

po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce

14 marca 2020 roku

 

 

W związku z decyzją o wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do Komunikatu Przewodniczącego Episkopatu Polski oraz rozporządzeń władz państwowych z dnia 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji niniejszym dekretem wprowadzam następujące postanowienia:

 

 1. Biorąc pod uwagę fakt, iż w naszej diecezji wierni uczestniczą bardzo licznie zwłaszcza w niedzielnej Mszy świętej, praktycznie niewykonalne staje się zarządzenie, by dopilnować, aby podczas Mszy świętych i nabożeństw wewnątrz kościołów gromadziło się maksymalnie 50 osób. Z tego też względu udzielam wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. Zapraszam, by w niedziele, ale także dni powszednie, korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw (informacje o transmisjach Mszy świętych i nabożeństw zostały zamieszczone na stronie diecezji tarnowskiej). Ponadto, ograniczam możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencje mszalne lub – w wypadku pogrzebu – do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami, może brać udział maksymalnie 50 osób.

 

 1. Udział wiernych w Mszach św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych, wspólnot kościelnych etc. oraz w zakładach opieki, opiekuńczo-leczniczych, szpitalach etc. zostaje ograniczony wyłącznie do mieszkańców lub pracowników. Zabraniam udziału w tych celebracjach członkom służby liturgicznej oraz jakichkolwiek innych osób nie będących mieszkańcami, pracownikami lub podopiecznymi placówek. W wypadku gdyby liczba osób uprawnionych do udziału we Mszy św. lub nabożeństwie wynikającym z konstytucji zakonnych była większa niż dopuszczona prawem liczba 50 osób, zarządzam, aby zorganizować taką liczbę celebracji, by zachowane zostały przepisy prawa państwowego.

 

 1. W tej nadzwyczajnej sytuacji zobowiązuję, aby Komunię Świętą chorym zanosiły tylko osoby duchowne.

 

 1. Jeśli w parafii jest prowadzona w ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu, obowiązkiem proboszcza jest zorganizowanie jej w taki sposób, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż dopuszczalna przez prawo państwowe liczba osób (maksymalnie 50). Zachęcam, aby w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu kapłani sprawowali sakrament pokuty i zobowiązuję proboszczów do przestrzegania norm dotyczących liczby osób zgromadzonych w kościele. Jeżeli przemawiają za tym okoliczności funkcjonowania parafii, polecam zorganizowanie odpowiednich służb parafialnych odpowiadających za zachowanie norm prawnych dotyczących liczby wiernych zgromadzonych w kościele.

 

 1. Zawieszam wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

 

 1.  Zawieszam spotkania formacyjne, kursy (np. przedmałżeńskie), wszelkie formy rekolekcji, pielgrzymki, sakrament bierzmowania, wizytacje kanoniczne oraz wszelkie inne zgromadzenia o charakterze formacyjnym lub pozaliturgicznym.

 

 1. Kapłani i osoby życia konsekrowanego będą każdego dnia o godz. 20.30 odmawiać Różaniec o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcam także wiernych świeckich, aby w łączności z duchownymi modlili się w tych intencjach.

 

 1.  Przypominam wszystkim, których obowiązuje wprowadzenie w życie powyższego dekretu, że uwzględniając powagę sytuacji oraz naszą odpowiedzialność za wiernych, zgodnie z kan. 273 i 274 par. 2 KPK, osoby te powinny zrealizować wprowadzone zarządzenia bezwarunkowo, ze świadomością konsekwencji wynikających z prawa świeckiego i kościelnego.

 

 1. Zarządzenie powyższe obowiązuje od chwili ogłoszenia aż do odwołania. Zobowiązuję do śledzenia stron internetowych oraz profili w mediach społecznościowych Diecezji Tarnowskiej, gdzie na bieżąco będą publikowane wszelkie aktualizacje.

 

 1. Zachęcam do modlitwy szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy, który w czasie szalejącej zarazy pielęgnował i zaopatrywał chorych sakramentami.

 

W sytuacji, w której dla wielu osób dostęp do Mszy świętej i nabożeństw staje się ograniczony, jeszcze raz gorąco zachęcam, by w swoich domach strać się zachować charakter Dnia Pańskiego, a także powrócić do modlitwy przy tzw. ołtarzykach domowych, czyli przygotowanych specjalnie miejscach modlitwy czy to przed krzyżem, obrazem lub figurą Chrystusa, Matki Bożej oraz Świętych. Ten czas może sprzyjać ponownemu odkryciu wspólnot rodzinnych, jako domowych Kościołów.

 

 

Wszystkich Diecezjan zapewniam o duchowej łączności oraz modlitwie w Waszej intencji

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 14 marca 2020 r.

 

 

INFORMACJE

do ogłoszeń parafialnych w sprawie transmisji Mszy Świętych

 

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 

Msze Święte transmitowane w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

W niedziele

9.00 i 10.30 z Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

18:00 z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

W dni powszednie

poniedziałek – piątek godz. 18.00 Kościół św. Maksymiliana w Tarnowie

sobota 06.30 – Sanktuarium BM Szkaplerznej w Tarnowie

 

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OWOCNEGO PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU!

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.III.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Dzień Kobiet. Modlimy się za nasze żyjące i zmarłe Mamusie, Babcie i Siostry oraz za wszystkie Kobiety.

2)  Po prymarii Droga Krzyżowa dla Przeszkodzonych w piątek, prowadzi Rada Prf.

3)  Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy.

4)  Składamy ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

5)  Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

6)  Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 14:30. Składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7)  Po Gorzkich Żalach ucałowanie Relikwi Krzyża Św.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek – Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przez Bp Leszka Leszkiewicza Młodzieży kl.VIII. w Jodłowniku o godz. 15:00.

2)  Środa –  Różaniec Fatimski o godz. 16:30

 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 •  Dzień Modlitwy i Postu za Chorych na Koronawirusa oraz o uwolnienie Polski od tej zarazy!

3)  Piątek – VII Rocznica wyboru Papieża Franciszka.

 •   Msza Św. Wyp. Roczne i Droga Krzyżowa o godz. 17:00.
 •   Zapraszamy Uczniów kl. VII. SP Szyk. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie Nabożeństwa i Drogi Krzyżowej.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Po prymarii Droga Krzyżowa dla Przeszkodzonych w piątek, prowadzi Rada Prf.

2)  Różaniec przed sumą prowadzi I RM.

3)  Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 14:30. Składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4)  Po Gorzkich Żalach ucałowanie Krzyża poświęconego na Kalwarii.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy do udziału w W. Poście w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za które możemy zyskać odpust zupełny, oraz częściej w codziennej  Mszy Św., szczególnie w Nowennie do MB Szykowskiej w środę z napisanymi podziękowaniami i prośbami.

2)  Na bocznym ołtarzu Św. Antoniego jest wyłożona Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia na W. Post.

3)  Zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie na Litwie w Kancelarii Prf. do 10.III.2020r. (plakat)

4)  Próba Kandydatów do Sakr. Bierzmowania w poniedziałek 09.III. o godz. 16:00 w Jodłowniku.

5)  Spotkanie PZS w czwartek  12.III. o godz. 19:30.

6)  Próba śpiewających Pasję w piątek 13.III. o godz. 18:30.

7)  W sobotę 14.III. o godz. 08:00 wyjazd DSM do N. Sącza, są jeszcze wolne miejsca i LSO na Rejonowy Dzień Skupienia do Limanowej o godz. 09:00 z parkingu przy Kościele, zapisy do wtorku w zakrystii, koszt 5 zł. zgody Rodz.

8)  Odbiór nowego dachu na naszym kościele w poniedziałek 16.III. o godz. 09:30. Zapraszamy Radę Prf., Szafarzy Komunii Św., Kościelnego, Ceremoniarzy i P. Sołtysa, prosimy o potwierdzenie obecności do środy 11.III. ponieważ będzie obiad.

9) Starosta Limanowski prosi o zapoznanie się z zasadami uniknięcia zarażenia się koronawirusem.(plakat)

10)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na Kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Krzysztof Natanek, Adam Sewiło, Marek Sewiło i Jan Sewiło.

11) Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OWOCNEGO PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.III.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  I niedziela marca-adoracyjna.

2)  Po prymarii Droga Krzyżowa dla Przeszkodzonych w piątek, prowadzi Rada Prf.

3)  Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

4)  Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 14:30. Składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5)  Po Gorzkich Żalach posypanie popiołem Przeszkodzonych w Środę Popielcową i ucałowanie Relikwii Krzyża Św.

6)  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”, modlimy się o odkłamywanie naszej historii!

7)  Składamy ofiary w kopertach dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

8)  Ofiary na tacę przeznaczone są na Kurię i Diec. Tarnowską.

9)  Zapraszamy Małżonków naszej prf. na spotkanie Domowego Kościoła w Domu Prf. o godz. 17:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa –  Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

 •   Różaniec Fatimski o godz. 16:30
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 •   Spowiedź dla Dzieci i Młodzieży przed I piątkiem o godz. 16:00.
 •   Wszystkim Solenizantom życzymy bł. Bożego i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin.

2)  Czwartek – I miesiąca marca. Msza Św. o godz. 07:00.

 •  Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej, szczególnie z naszej prf.
 •   Rocznica podpisania przez Józefa Stalina rozkazu wymordowania 24 tyś. Oficerów Polskich w Katyniu.

3)  Piątek – I miesiąca marca.

 •  Msze Św. o NSPJ o godz. 07:00 i 17:00 z Drogą Krzyżową.
 •   Na godz. 17:00 zapraszamy Kandydatów do Sakr. Bierzmowania z kl. VIII z Rodz. i prosimy o poprowadzenie Nabożeństwa i Drogi Krzyżowej.
 •  Spowiedź dla Starszych przed nabożeństwami.

4)  Sobota – I miesiąca marca.

 •   Msze Św. o NSNMP o godz. 07:00 i 17:00 z Różańcem Fatimskim.
 •   Różaniec Fatimski prowadzi XI RM.
 •   Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo Dzieci Pierwszokomunijne z Rodz.
 •  Spowiedź Kandydatów do Sakr. Bierzmowania ich Rodz. i Świadków o godz.16:00.
 •   Zachęcamy wszystkich Parafian do praktykowania nabożeństw I Sobót Miesiąca, o które prosiła w Fatimie Matka Boża.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Dzień Kobiet. Modlimy się za nasze żyjące i zmarłe Mamusie, Babcie i Siostry oraz za wszystkie Kobiety.

2)  Po prymarii Droga Krzyżowa dla Przeszkodzonych w piątek, prowadzi Rada Prf.

3)  Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy.

4)  Składamy ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

5)  Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

6)  Różaniec przed sumą prowadzi II RMis.

7)  Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 14:30. Składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8)  Po Gorzkich Żalach ucałowanie Relikwii Krzyża Św.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy do udziału w W. Poście w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, za które możemy zyskać odpust zupełny, oraz częściej w tygodniowej Mszy Św., Nowennie do MB Szykowskiej w środę z napisanymi podziękowaniami i prośbami.

2) W tym roku Kazania Pasyjne na Gorzkich Żalach wygłosi, ks. dr Marek Krupa, Proboszcz w Skrzydlnej.

3)  Na bocznym ołtarzu Św. Antoniego wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia na W. Post.

4) Pogrzeb śp. Jacka Nowaka, odbędzie się w poniedziałek 02.III.20 r. o godz.14:00, pół godz. wcześniej różaniec za Zmarłego. „Wieczne odpoczywanie….”

5)  Bóg zapłać P. Marcinowi Organiście za umieszczenie naszej strony prf. na Facebooku, co ułatwi  korzystanie z naszej str.

6)  Zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie na Litwie w Kancelarii Prf. do 10.III.2020r. (plakat)

7)  Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z kl. VIII, 10.III.2020 r.  o godz. 15:00 w Jodłowniku, natomiast 09.III. o godz. 16:00 w Jodłowniku odbędzie się próba.

8)  Piękne Bóg zapłać Rodzicom Uczniów kl. VIII za pomoc w opiece w czasie Rekolekcji w Domu Rekolekcyjnym na Śnieżnicy, a szczególnie Parafianom Ceremoniarzowi Wojtkowi Zającowi i Wojownikowi Maryi Michałowi Kołodziejczykowi. Wielkie Bóg zapłać!

9)  Bóg zapłać O. Sylwestrowi Cystersowi ze Szczyrzyca za pomoc duszpasterską w naszej parafii w czasie rekolekcji Kandydatów do Sakr. Bierzmowania z kl. VIII.

10)  Piękne Bóg zapłać P. Wójtowi za bezinteresowne udostępnienie Gminnego Autobusu na dowiezienie i przywiezienie Młodzieży z rekolekcji. Bóg zapłać!

11) Próba Śpiewających Pasję w piątek,06.III. po Drodze Krzyżowej w Domu Prf.

12)  Zachęcamy w W. Poście do obejrzenia w kinach filmu o I piątkach miesiąca i Św. Małgorzacie Alacoque  pt. „Najświętsze Serce”.

13) Dyrektor SP Szyk. ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/21 do Klasy I i Oddziału Przedszkolnego, dla Dzieci roczników: 2013,2014,2015, 2016, 2017, które odbędą się od 03-05.III.2020r. w godz. 13:30-16:00.

14) Zapisy DSM na wyjazd do N. Sącza z DSM z N. Rybia w sobotę 14.III. o godz. 08:00 z N. Rybia, w zakrystii do soboty 07.III., koszt 30 zł. zgody Rodz., w programie Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Cudownym Obrazem Jezusa Przemienionego w Bazylice Sądeckiej, zwiedzanie muzeum, zabawa w „Laser Szot”, obejrzenie filmu w kinie pt. ” Najświętrze Serce Jezusa” oraz posiłek w „McDonald’S”. Zachęcamy Dziewczynki z DSM.

15) Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Wiesław Nowak, Kazimierz Natanek, Józef Kruczek i Agnieszka Natkowska.

16)  Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania jedynej w Polsce katolickiej telewizji „Trwam”, szczególnie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp., są baranki wielkanocne i paschaliki, ofiara 5 zł., jest to akcja diec. caritas.

 

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OWOCNEGO PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU!

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.II.2020r.

I. Dzisiaj:

1)  Niedziela Chrzcielna.

2)  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga Trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Św. Antoniego. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień na Wielki Post.

3)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek- Kończy się Okres Zwykły i rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym .

Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją o godz. 07:00.

–      07:00-8:00- Rzeki,

–      08:00-09:00- Lipińskie,

–      09:00-10:00- Zimna Woda,

–      10:00-11:00-  Szyk Dolny,

–      11:00-12:00- Szyk Centrum,

–      12:00-13:00- Dzieci SP Szyk,

–      13:00-14:00- Działy,

–      14:00-15:00-  Podkostrza,

–      15:00-16:00- Barzyńskie-Bucówka,

–      16:00-17:00- Młodzież i Przeszkodzeni.

 •   Zakończenie Mszą Św. o godz. 17:00. Prosimy o przygotowanie adoracji z chwilą ciszy na osobistą adoracje i zrobienie wielkopostnych postanowień.
 •   Materiały do adoracji są wyłożone na ołtarzu Św. Wawrzyńca.
 •   Spowiedź przed Środą Popielcową i W. Postem przed nabożeństwami.

2)  Środa –  Popielec.

 •   Msze Św. o godz. 7:00 i 17:00 z posypaniem poświęconym popiołem na znak pokuty.
 •   Różaniec Fatimski o godz. 16:30
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 •   Składka na Caritas Diec. Tarnowskiej jako jałmużna wielkopostna.
 •   Obowiązuje post ścisły, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.
 •   Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

3)  Piątek – Msza Św. Wyp. Roczne i Droga Krzyżowa o godz. 17:00.

 •   Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  I niedziela marca-adoracyjna.

2)  I niedziela Wielkiego Postu.

3)  Po prymarii Droga Krzyżowa dla Przeszkodzonych w piątek, prowadzi Rada Prf.

4)  Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

5)  Różaniec przed sumą prowadzi V RO.

6)  Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 14:30.

7)  Składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8)  Po Gorzkich Żalach posypanie głów popiołem przeszkodzonym w Środę Popielcową.

9)  Zakończenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

10)  Zakończenie Kwartalnych Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

11)  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”

12)  Ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Diec. w Tarnowie.

13)  Składamy ofiary w kopertach na ogrodzenie naszego cmentarza.

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja papieska na marzec: „Aby Kościół w Chinach cieszył się wolnością i trwał w wierności Ewangelii oraz wzrastał w jedności”

1)  Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej w Kościele możemy zyskać odpust zupełny a za pobożny udział we wszystkich Gorzkich Żalach w kościele również możemy zyskać odpust zupełny.

2)  Na bocznym ołtarzu Św. Antoniego wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia na W. Post.

3)  Bóg zapłać II RM i Uczniom kl. VIII  SP Szyk za opiekę nad Grobem Kanonika i Pomnikiem Niepodległościowym, na marzec prosimy III RM i kl. VII SP Szyk.

4)  Bóg zapłać wszystkim Rodzinom i Darczyńcom za ofiary złożone w kopertach w lutym na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie na Litwie w Kancelarii Prf. do 10.III.2020r. (plakat)

6)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku (plakat i ulotki)

7)  Zachęcamy DSM na wycieczkę do Nowego Sącza z DSM z Nowego Rybia. Wjazd z parkingu przy kościele 14.III o godz. 08:30, koszt 50 zł. Zapisy u opiekunki Oli Zając. Szczegóły wycieczki za tydzień.

8)  W przyszłą niedzielę 01.III. na Mszach Św. o godz. 8:00 i 11:00 Animatorzy Domowego Kościoła z Limanowej będą zachęcać do włączenia się do tego Katolickiego Stowarzyszenia. Spotkanie wszystkich chętnych Rodzin 01.III. w Domu Prf. o godz. 17:00.

9)  ZS Szczyrzyc zachęca do zapisywania się przez młodzież do Technikum Gastronomicznego i Wielo-zawodowej Szkoły I stopnia na rok 2020/2021.

10)  Piękne Bóg zapłać Dzieciom Pierwszokomunijnym z kl. III i Bierzmowanym z kl. VIII oraz Rodzinom indywidualnym za ufundowanie do naszego kościoła nowej wykładziny posadzkowej. Szczegółowe podziękowania skieruję w późniejszym terminie.

11)  Zachęcamy w W. Poście od 28.II do obejrzenia w Kinach filmu o Najświętszym Sercu Pana Jezusa pt. „ Najświętsze Serce” w 100 Rocznicę kanonizacji Św. Małgorzaty Alacoque, Apostołki I piątków miesiąca. W 1920r. Polska została zawierzona na Jasnej Górze NSPJ.

12)  Bóg zapłać za posprzątanie i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz. Marcin Cichoń, Bogdan Świątko, Józef Drożdż i Bronisław Drożdż

13)   Zachęcamy do czytania w W. Poście prasy katolickiej, oraz oglądania TV Trwam i słuchania katolickich rozgłośni radiowych „Radio Maryja”, „RDN N. Sącz” itp.

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO I OWOCNEGO PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.II.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Ofiara na tacę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

2)  XII Rocznica Święceń Bp Wiesława Lechowicza.

3)  Dominik Kubas i Zespół na Mszy Św. o godz. 15:00 wykonają oprawę muzyczną i zbiorą ofiary do puszek na operację Marysi w USA.

4)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 16:30.

 •  Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.

2)  Czwartek – Tłusty czwartek przed Popielcem.

 •  Msza Św. o godz. 07:00.

2)  Piątek – Msza Św. Wyp. Roczne i Koronka o godz. 17:00.

3)  Sobota – Święto Katedry Św. Piotra, Ap.

 • Za nawiedzenie dowolnego Kościoła Katedralnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 •   Msza Św. o godz. 07:00.

III. W przyszłą niedzielę:

2)  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi II RMis.

4)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku. KRS 0000211791.

2)  Rekolekcje dla Mężczyzn „Chłopy do Roboty” 28.II- 01.III.2020r. w Domu Seminaryjnym w Błoniu k. Tarnowa. Zaproszeni są Mężczyźni stanu wolnego, od 16 roku życia (plakat)

3)  Zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie na Litwie w Kancelarii Prf. do 10.III.2020 r. (plakat)

4)  Piękne Bóg zapłać Michałowi Kołodziejczykowi i Sylwestrowi Smoleniowi za ufundowanie i zamontowanie oświetlenia w przedsionku kościoła i gablocie z czujnikami zmierzchu.

5) W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Piotr Sewiło. „Wieczne odpoczywanie…”

6) Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Skrzydlnej 21.II. piątek o godz. 19:00. Zachęcamy Młodzież naszej parafii do udziału.

7) Zachęcamy Młodzież do udziału w Diecezjalnych Warsztatach Muzycznych, 22 – 23.II. w Szkole Podstawowej w Pilźnie k. Dębicy. Koszt 50 zł.(plakat)

8) Bardzo dziękuję Katolickiej Wspólnocie ” Wojownicy Maryi ” za poprowadzenie w naszym kościele w czwartek 13.II. o północy, adoracji P. Jezusa w Najświętrzym Sakramencie. Bóg zapłać i zapraszamy ponownie!!

9)  Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz. Henryk Świerczek, Mateusz Słowikowski, Jan Młynarczyk i Zdzisław Cichoń.

10)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze.

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

…………………………………………………………………………………………………

V NIEDZIELA ZWYKŁA

09.II.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

2)  Różaniec przed sumą prowadzi XI RM.

3)  Ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Diec. w Tarnowie.

4)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Wsp. Św. Scholastyki, dziew.

 •   Msza Św. o godz. 07:00.

2)  Wtorek – Wsp. NMP z Lourdes.

 •   Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja Was pokrzepię”.
 •   Msza Św. za wszystkich Chorych naszej parafii o godz. 17:00 z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Lourdzkim.
 •   Zapraszamy wszystkich Chorych. Spowiedź Chorych od godz. 16:30.
 •   Zachęcamy wszystkich Obłożnie Chorych do przyjęcia Komunii Św. w tym dniu. Prosimy aby Rodziny zgłaszały swoich Chorych do Szafarzy Komunii Św.

3)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 16:30

 1.  Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 2.   Zachęcamy do składania pisemnych podziękowań i próśb do Cudownej MB Szykowskiej.
 3.   Zapraszamy Młodzież kl. VII SP Szyk. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie Różańca i Nabożeństwa.

4)  Czwartek – Ostatni czwartek przed „Tłustym Czwartkiem”, w naszym kościele, Katolickie Stowarzyszenie ” Wojownicy Maryi „, odprawi nocną adorację P. Jezusa w Najświętrzym Sakramencie od godz.23:00 – 24:00, jako towarzyszenie P.Jezusowi, który po Ostatniej Wieczerzy w W.Czwartek, pocił się krwawym potem w Ogrodzie Getsemani, gotując się na mękę krzyżową za nasze grzechy!

5)  Piątek – Święto ŚŚw. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 •   Msza Św. Wyp. Roczne i Koronka o godz. 17:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Różaniec przed sumą prowadzi I RMis.

2)  Ofiara na tacę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

3) Dominik Kubas i jego Zespół wykonają oprawę muzyczną w czasie Mszy Św. o godz.15:00 i będą zbierać ofiary do puszek na operację Marysi w Stanach Zjednoczonych!

4)  XII Rocznica Święceń Bp Wiesława Lechowicza.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku. KRS 0000211791.

2)  Kustosz Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej, zaprasza Wszystkich Chorych na Mszę Św. 11.II.2020r., we wtorek na godz. 09:30.

3)  Nasza Prf. została od stycznia 2020 roku zobowiązana przez Ks. Bp Ordynariusza Andrzeja Jerza do składania ofiar w I niedzielę miesiąca na Kurię i Diec. Tarnowską. Byliśmy zwolnieni z tych ofiar przez 10 lat, za co Ks. Bp Ordynariuszowi serdecznie dziękujemy.

4)  Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w spotkaniu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z Abby Johnson bohaterką filmu „Nieplanowane”, która dokonała ok. 50 tyś. aborcji na dzieciach nienarodzonych i nawróciła się. Spotkanie odbędzie się w środę 12.II.2020 r. o godz. 17:15 (plakat)

5)  Rekolekcje dla Mężczyzn „Chłopy do Roboty” 28.II- 01.III.2020 r. w Domu Seminaryjnym w Błoniu k. Tarnowa. Zaproszeni są Mężczyźni od 16 roku życia (plakat)

6)  Spotkanie PZS, czwartek o godz. 19:30.

7)  Krajowy Duszpasterz Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego 11.II. składa Wszystkim Chorym naszej prf. serdeczne życzenia zdrowia i opieki MB z Lourdes Uzdrowicielki Chorych oraz przekazuje wszystkim Chorym egzemplarz czasopisma „Apostolstwo Chorych” i prosi Chorych z naszej prf. o włączenie się do tego dzieła. Szafarze Komunii Św. będą wszystkim Chorym przekazywać to czasopismo.

8)  Wyjazd na lodowisko do Rabki w sobotę 15.II.2020 r. o godz. 08:00 z parkingu przy Kościele, DSM, LSO, KSM, Caritas -5 zł., pozostali 25 zł. Zapisy do środy w zakrystii, zgody Rodziców. Prosimy o zgłaszanie się Opiekunów: Nauczycieli, Rodziców i członków Caritas Prf.

9)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz. Marek Gabryś, Andrzej Kruczek, Józef Wiewiórka i Robert Smoter.

10)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze, foldery gratis.

11)  Zbiórki.

 •   Aspiranci w sobotę o godz. 08:00.
 •   Ministranci i Lektorzy w sobotę o godz. 09:30.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.II.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  I niedziela miesiąca lutego.

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

4)  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

5)  Ofiary na tacę przeznaczone są na Zakony Klauzurowe Diec. Tarnowskiej.

6)  Po nabożeństwach poświęcenie gromnic.

7)  45 Rocznica Święceń Bp Wł. Bobowskiego.

8)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia:

1)  Poniedziałek – Wsp. Św. Błażeja, bp i m.

 •   Msza Św. o godz. 07:00.
 •   Błogosławieństwo gardła.

2)  Środa – Wsp. Św. Agaty, dziew. i m.

 •   Różaniec Fatimski o godz. 16:30
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 •   Błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 •   Zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl.VIII z Rodz. i prosimy o poprowadzenie Różańca i Nabożeństwa.
 •   Spowiedź przed I piątkiem dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:00.

3)  Czwartek – Wsp. ŚŚw. Pawła Kapłana i Towarzyszy, m. japońskich.

 •   I Czwartek lutego.
 •   Modlimy się za Kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.
 •   Msza Św. o godz. 07:00.
 •   IV Rocznica Święceń Biskupich Ks. Leszka Leszkiewicza.

4)  Piątek – I miesiąca lutego.

 •   Msze Św. o NSPJ  o godz. 07:00 i 17:00 z Wyp. Rocznymi.
 •   Modlimy się za misjonarzy i składamy ofiary na Misje Św.
 •   Spowiedź dla Starszych przed Nabożeństwami.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

2)  Różaniec przed sumą prowadzi XI RM.

3)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku. KRS 0000211791.

2)  Szkolne Koło Caritas gorąco dziękuje wszystkim Parafianom za złożone ofiary podczas akcji „Razem dla Marysi”. Zebrano 7202 zł. i 81 gr. oraz 100 koron norweskich, pieniądze zostały przekazane na Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej.

3) Pogrzeb Śp. Zofii Połomskiej w poniedziałek o godz. 12:00, pół godziny wcześniej różaniec za Zmarłą. ” Wieczne odpoczywanie…”

4)  P. Wójt informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy wykorzystywany w rolnictwie, można składać od  03 – 29. II. 20 r. w Urzędzie Gminy Jodłownik, pokój nr 26.

5)  Wyjazd na lodowisko do Rabki będzie w czwartek 06.II. o godz. 08:00 z parkingu przy kościele, DSM, LSO, KSM i Caritas płacą po 5 zł. pozostali 25 zł. Zapisy do środy oraz zgody Rodz. Prosimy o zgłaszanie się Opiekunów z Caritas, Nauczycieli i Rodziców do wieczora w niedzielę.

6)  Bóg zapłać Wszystkim którzy pomagali rozebrać Szopkę i Bożonarodzeniową Dekorację.

7)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz. Lucyna Piastusińska, Mariusz Kasak, Paulina Janecka, Andrzej Zając i Jan Adamczyk.

8)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze, ulotki gratis i gromnice 8 zł.

9)  Zbiórka Aspirantów w sobotę o godz. 09:00.

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NOWYM ROKU!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.I.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  I niedziela Bożego Słowa.

2)  Niedziela Synodalna.

3)  Światowy Dzień Chorych na Trąd.

4)  Dzień Islamu w Kościele w Polsce.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

6)  Caritas Szkolna zbiera ofiary do puszek na operację dla Marysi z Raciechowic.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Ofiar Holocaustu.

 •   Msza Św. o godz. 07:00.
 •   Modlimy się za pomordowanych Żydów.

2)  Wtorek – Wsp. Św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dr Kościoła.

 •   Największy uczony wśród Świętych i największy Święty wśród uczonych.

3)  Środa – Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

 •   Matka wszystkich kościołów Diec. Tarnowskiej.
 •   Różaniec Fatimski o godz. 16:30.
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.
 •  Za nawiedzenie Katedry w Tarnowie i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” można zyskać odpust zupełny.

4)  Piątek – Wsp. Św. Jana Bosko, kapł.

 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka  o godz. 17:00.

5)  Sobota – I miesiąca lutego.

 •  Msze Św. o NSNMP o godz. 07:00 i 17:00 z Różańcem Fatimskim.
 •   Różaniec Fatimski prowadzi X RM.
 •   Walne Zebranie Strażaków OSP Szyk w Remizie o godz. 17:00.
 •  Prosimy DSM, Kandydatów do Sakr. Bierzmowania i Pomagających o rozebranie Szopki i Bożonarodzeniowej Dekoracji.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

2)  I niedziela miesiąca lutego.

3)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

4)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

6)  Ofiary na tacę przeznaczone są na Zakony Klauzurowe Diec. Tarnowskiej.

7)  Po nabożeństwach poświęcenie gromnic.

8)  Różaniec przed sumą prowadzi IV RO.

9)  Na sumę zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne z Rodz.

10) 45 Rocznica Święceń Bp Wł. Bobowskiego.

11)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja papieska na luty: „Aby krzyk Braci Emigrantów, którzy stali się ofiarami handlarzy ludźmi, był słyszany i by znaleźli pomoc i ratunek”

1)  Dziękujemy I RM i Uczniom kl. VII SP Szyk. za opiekę nad Grobem Ks. Kanonika i Pomnikiem Niepodległościowym, na luty prosimy II RM i Uczniów kl. VIII SP Szyk.

2)  Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, Parafianom i Darczyńcom za ofiary w kopertach, złożone w styczniu na ogrodzenie naszego cmentarza.

3) W przyszłą niedzielę 02.II. odbędzie się spotkanie w Domu Prf. o godz. 17:00 z Animatorami Domowego Kościoła z Limanowej, bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkie Małżeństwa naszej parafii, które pragną pogłębić swoją więź z Jezusem, chronić rodzinę przed demoralizacją i w wierze katolickiej oraz chrześcijańskiej wychowywać swoje dzieci!

4)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku. KRS 0000211791.

5)  Przypominamy, że przyjmując Komunię Św. w postawie stojącej należy wcześniej przyklęknąć, natomiast w dni powszednie można uklęknąć na stopniu przed ołtarzem.

6)  Zgodnie z prośbą Biskupa, można zapisywać się na pielgrzymkę do Rzymu na 100 lecie Urodzin Św. Jana Pawła II w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym ITER, Tarnów ul. Urszulańska 9, tel. 736 622 333, email:  pielgrzymki@ddp-iter.pl

7)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Daniel Kurek, Edyta Czepiel, Kinga Kęska i Kazimierz Piasecki.

8)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze, ulotki gratis i gromnice 8 zł.

9)  Zbiórka Aspirantów w sobotę o godz. 09:00.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NOWYM ROKU!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.I.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek – Wsp. Św. Agnieszki, dziew. i m.

 •   Solenizantkom życzymy obfitości łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św. o godz. 07:00.
 •   Dzień Babci.
 •  Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców zapraszają Wszystkie nasze Babcie i Dziadków na wspólne spotkanie przy kawie, oglądanie Jasełek i wspólne kolędowanie w Remizie o godz. 13:00.

2)  Środa – Dzień Dziadka.

 •   Różaniec Fatimski o godz. 16:30
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00.

3)  Piątek – Wsp. Św. Franciszka Salezego, bp i dr Kościoła.

 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka  o godz. 17:00.
 •   Zachęcamy w każdy piątek do modlitwy za swoich Bliskich Zmarłych w czasie Wyp. Rocznych, które są w gablocie i na stronie prf.  i prosimy o ich sprawdzenie.

4)  Sobota – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Ap.

 •   VI Rocznica Święceń Bp. St. Salaterskiego, Sufragana Diec. Tarnowskiej, wypraszajmy dla Niego potrzebne łaski.

III. W przyszłą niedzielę:

1) I Niedziela Bożego Słowa.

2)  Niedziela Synodalna.

3) Światowy Dzień Chorych na Trąd.

4)  Dzień Islamu w Kościele w Polsce.

5)  Różaniec przed sumą prowadzi X RM.

6)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku.

2)  Piękne Bóg zapłać Rodzicom i Dzieciom, którzy przed szkołą lub po szkole nawiedzają P. Jezusa i Matkę Bożą w kościele.

3)  Caritas Szkolna w przyszłą niedzielę 26.I. będzie zbierać ofiary do puszek na kosztowną operację w USA, 8 mln. zł. dla rocznej Marysi z Raciechowic.(plakat)

4)  Zarząd OSP Szyk. informuje że dnia 01.II.20 r. w Remizie o godz. 17:00, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Strażaków.

5)  Zgodnie z prośbą Biskupa, można zapisywać się na pielgrzymkę do Rzymu na 100 lecie Urodzin Św. Jana Pawła II, w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym ITER, Tarnów ul. Urszulańska 9, tel. 736 622 333, email: pielgrzymka@ddp-iter.pl

6) Bardzo prosimy Męszczyzn, którzy śpiewali w Chórze za poprzedniego Organisty zanim P. Marcin został zatrudniony aby przyszli w sobotę 25.I. na godz. 19:00. na próbę Chóru, będą ćwiczone pieśni na Wielkanoc, które już były śpiewane za poprzedniego Organisty!

7)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Andrzej Kruczek, Władysław Biros, Angelika Andronik i Michalina Natanek.

8)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NOWYM ROKU!

 

 

WYPOMINKI ROCZNE 2020     I

 

Tadeusz Genowefa Wypasek. Józef Bronisława Anna Lizak. Józef Waleria Tokarska. Jan Zbigniew Rojek. Stanisław Karolina Połomska. Janina Czech. Magdalena Lizak. Jan Kazimierz Katarzyna Biros. Jan Szumański. Tadeusz Słowikowski. Józefa Jarosz. Julia Adolf Piwowarczyk. Jan Szumański. Bronisław Ewa Skiba. Jan Sewiło. Maria Wiktoria Antoni Lizak. Ludwika Stanisław Lizak. Emilia Wincenty Limanówka. Józefa Pokracka. Teresa Aniela Kosmal. Aleksander Czuper. Genowefa Eugeniusz Kapera. Maria Józef Morzywołek. Zofia Zając. Stanisław Satoła. Janina Ludwika Franciszek Adaś Ryszard Kubas. Aniela Jakub Katarzyna Józef Drożdż. Zofia Józef Jan Sewiło. Józef Piwko. Stefania Stanisław Dyrlik i Rodzice. Grażyna Teresa Irena Maria Bolesław Lejkowski. Filomena Jachym. Julia Franciszek Janina Sutor. Maria Jan Kapera. Agata Florian Jan Słowikowski. Barbara Władysław Barbara Jerzy Zając. Małgorzata Andrzej Stelmach. Maria Stanisław Franczyk. Józef Katarzyna Józef Piwko. Kazimierz Joanna Kozak. Józef Piwko. Maria Henryk Janina Krystyna Monika Janina Smoter. Stanisława Adamczyk. Kazimierz Twaróg i zm. Dziadkowie. Janina Sutor i zm. Wujkowie zm. z Rodz. Sutorów Smotrów. Kazimierz Józefa Maria Wawrzyniec Maria Henryk Smoter. Zofia Tadeusz Pawlik. Monika Stanisław Adamczyk. Julia Franciszek Janina Leon Edward Leon Sutor. Andrzej Nowak. Janusz Skrzela. Roman Gorczyński. Helena Leon Seruga. Anna Władysław Kotara. Stanisława Surowiec. Emilia Józef Maria Andrzej Grzyb. Stanisław Zofia Stanisław Opach i zm. Dzieci. Zofia Ludwik Jędral. Katarzyna Władysław Domagała. Marcin Toporkiewicz. Kazimierz Stanisław Kaleta. Emilia Marian Nowak. Franciszek Aniela Stanisław Władysław Marcin Toporkiewicz. Florian Agata Słowikowska. Barbara Zając i zm. z Rodz. Zając  Adamczyk Ptaszek Szczygieł. Dusze w Czyśćcu cierpiące potrzebujące pomocy. Stanisław Myszka. Stanisława Wawrzyniec Mazur. Maria Stanisław Antkiewicz. Emil Janecki. Zofia Chorobik. Wiktor Kuczaj. Julian Zofia Stanisław Słowikowski. Emil Jan Maria Nowak. Franciszek Maria Józef Irena Jan Michura. Magdalena Franciszek Piechnik. Konstancja Jan Tadeusz Słowikowski. Apolonia Józef Sewielski. Józef Malarz. Andrzej Ludwika Wojciech Franciszek Stanisław Kazimierz Maria Józef Sewiło. Stanisława Wawrzyniec Mazur. Maria Andrzej Tabak. Jan Apolonia Józef Władysław Kotara. Andrzej Małgorzata Stelmach. Jan Kowalczyk. Irena Kubas. Stefania Wojciech Stanisław Świątko. Józef Julia Polak. Zygmunt Aniela Łukasik. Stanisław Józef Tabor. Maria Józef Nowak. Jan Anna Płocic. Aniela Andrzej Józef Juszczak. Jan Zapała. Jan Broda. Roman Hajdar. Bronisław Swiątko. Bronisław Tabak. Zofia Józef Sewiło. Stanisław Słowikowski. Maria Jan Tabor. Eleonora Marian Natanek. Franciszek Apolonia Stanisław Andrzej Sewielski. Edward Mucha. Maria Chmielorz. Halina Szczepan Stanisz. Ryszard Stanisław Kazimierz Marian Eleonora Natanek. Andrzej Sieja. Stefan Mszański. Maria Kęska. Rozalia Stanisław Piotr Zofia Grażyna Wincenty Gołąb. Maria Józef Stanisław Rozalia Ludwika Józef Kazimierz Bukowiec. Ks. Józef Bodziony. Ks. Julian Laskowski. Ks. Adam Plichta. Ks. Waldemar Sowiński. Dusze w czyśćcu cierpiące.

 

WYPOMINKI ROCZNE 2020    II

 

Aniela Edward Szumańscy. Stanisław Opach i zm. Rodzice. Joanna Władysław Tokarski. Stanisław Myszka. Wawrzyniec Stanisława Mazur. Bronisław Jan Lizak. Katarzyna Wojciech Tabak. Zofia Stanisław Waktor. Elżbieta Stanisław Kasprzyk. Katarzyna Władysław Roman Mieczysław Opach. Maria Wawrzyniec Salomea Sewielska. Maria Zygmunt Świątko. Szczepan Tabak. Julia Słowikowska. Maria Tadeusz Agata Jan Kaleta. Jan Regina Józef Kruczek. Piotr Łabuz. Zdzisław Cygal. Józef Józefa Kruczek. Stanisław Stanisława Stanisław Kubas. Aniela Barbara Helena Stanisław Józef Tadeusz Piasecki. Stanisław Emilia Wiewiórka. Katarzyna Gacal. Ludwika Antkiewicz. Anna Józef Ranosz. Genowefa Czesław Podlaski. Andrzej Kotara. Maria Śliwa. Stanisław Anna Sobczyk. Mieczysław Maria Nowak. Jan Józefa Kuśnierz. Katarzyna Mazur. Maria Józef Kurzeja. Julia Józef Orzeszek. Jan Bronisława Józef Władysław Pietrzak. Jan Piasecki. Bronisława Banakowicz. Konstanty Maria Franciszek Nowak. Stefania Jakub Józef Wilczek. Andrzej Maria Wawrzyniec Stanisława Mazur. Stanisław Myszka. Rozalia Stanisław Światko. Maria Jan Antkiewicz. Katarzyna Józef Gabryś. Helena Piasecka. Emilia Wiewiórka. Zofia Stanisław Zając. Jan Szumański. Stefania Władysław Stanisław Maria Antkiewicz. Piotr Maria Mazur. Wiktoria Władysław Jan Natanek. Maria Jan Janik. Dusze w Czyśćcu cierpiące z Rodziny. Tadeusz Leon Wojciech Aniela Świątko. Kazimierz Mirosław Budzik. Józef Sewiło. Andrzej Agnieszka Maria Opach. Józef Piwowarczyk. Jan Zofia Słowikowska. Zygmunt Drożdż. Stanisław Śliwa. Elżbieta Kuczaj. Władysław Zygmunt Drożdż. Jan Aniela Zofia Maria Magdalena Śliwa. Jan Maria Piasecka. Stanisław Emil Antoni Drożdż. Wojciech Czech. Maria Stanisław Sewiło. Józef Rutka. Józefa i Jan Seruga. Zbigniew Jan Rojek. Waleria Józef Tokarski. Stanisław Emilia Antoni Michał Drożdż. Eleonora Edward Wanda Smoter. Józef Mazgaj. Anna Stanisław Tadeusz Frey. Wojciech Józef Żyła. Jan Zofia Piechnik. Elżbieta Franciszek Józefa Piotr Knapik. Władysław Józkowicz. Jan Danuta Szcześniak. Stanisław Magdalena Wincenty Lizak. Stanisław Smoleń. Bronisława Jan Juszkiewicz. Stanisław Lizak. Leon Tadeusz Świątko. Eleonora Marian Stanisław Natanek. Emilia Władysław Biros. Jan Zofia Józef Sewiło. Leon Tadeusz Świątko. Maria Pukal. Maria Bronisław Słowikowski. Katarzyna Józef Drożdż. Dorota Romańczuk. Jozefa Tadeusz Śliwa. Emilia Stanisław Antoni Drożdż. Ludwika Szczepan Ignacy Król. Anna Leon Zdzisław Kotara i Dusze zapomniane z tych Rodz.  Emilia Andrzej Sewiło. Stefania Adolf Wójtowicz. Maria Tadeusz Tabor. Józef Apolonia Ligas. Józef Janina Stanisław Myszka. Aniela Stanisław Irena Władysław Kotara. Maria Stefan Cichoń. Czesław Bartosz. Maria Franciszek Świątko. Zofia Drożdż. Józef Malarz. Maria Piotr Kruczek. Franciszek Józef Franciszek Połomski. Bronisława Dyrlik. Maria Stanisław Bieda.

 

WYPOMINKI ROCZNE 2020     III

 

Karol Regina Jan Biros. Marek Joanna Józef Limanówka. Agata Anna Ludwik Stanisław Józef Pietroń. Apolonia Władysław Jan Sewiło. Grażyna Lejkowska. Jan Helena Juszczak. Tadeusz Jan Słowikowski. Ks. Józef Bodziony. Ks. Józef Leśniak. Janina Władysław Tokarski. Robert Ewa Zając. Janina Ryszard Kubas. Regina Jan Sutor. Katarzyna Maciej Konstanty Karaś. Barbara Andrzej Zając. Maria Jan Bieda. Maria Ludwik Agnieszka Wanda Kanior. Jan Agata Stanisław Józef Jan Mariusz Dyrlik. Kazimiera Konstanty Eugeniusz Grzyb. Helena Stanisław Bronisława Józef Opach. Maria Piotr Sutor. Józefa Tadeusz Śliwa. Irena Stanisław Zając. Jan Szumański. Krystyna Stanisław Janina Tąta. Michał Sośniecki. Józef Janina Zając. Tomasz Sewielski. Zmarli spoczywający na Cmentarzu Cholerycznym. Jan Sewiło. Apolonia Józef Adam Bronisław Władysław Sewielski. Katarzyna Jan Józef Stanisław Bernadetta Władysław Ligas. Antoni Dyląg. Stanisław Jacek Zofia Domiter. Karolina Machaj. Stefania Nowak. Jan Kutaj. Anna Ludwika Cuper. Wojciech Kazimierz Śliwa. Tadeusz Zofia Helena Stanisław Natanek. Ignacy Józefa Henryk Mieczysław Bugański. Zygmunt Drożdż. Józef Mieczysław Anna Stanisław Zofia Bronisław Magdalena Władysław Jacek Limanówka. Apolonia Stanisław Jan Wąsowicz. Piotr Aniela Piechnik. Beata Woźniak. Jan Ganra. Anna Kazimiera Burdek. Stanisław Apolonia Stanisław Tabor. Maria Władysław Balicki. Kazimierz Stefania Kozak. Zofia Szymon Władysław Chyc-Mulik. Andrzej Barbara Józef Janina Zając. Barbara Eleonora Janina Knap. Stefan Waleria Zając. Józefa Mieczysław Błażej Jarosz. Wiktoria Wojciech Sewielski. Franciszek Stefania Papież. Weronika Mieczysław Tadeusz Jan Słowikowski. Władysław Elżbieta Stanisław Halota. Andrzej Janina Kolarz. Jan Eleonora Władysław Kapera. Zbigniew Rojek. Stanisław Satoła. zmarli Strażacy OSP Szyk. Leon Kazimierz Kalicki. Stanisław Dziedzic. Władysław Zygmunt Drożdż. Stefania Marian Nowak. Stanisław Domiter. Karol Regina Jan Biros. Marek Joanna Józef Limanówka. Marian Wilczek. Zbigniew Mika. Tomasz Sewielski. Bronisław Stefania Józef Jan Zofia Kutaj. Jan Stefania Kruczek. Jan Mazur. Jan Karolina Jan Mysza. Elżbieta Nowak. Zofia Anna Ludwik Cuper. Jan Kutaj. Julia Jan Józef Andrzej Kurpiel. Jan Kmiecik. Wanda Jan Matras. Józef Piwowarczyk. Zofia Wojciech Seruga. Janina Józef Zając. Emil Janecki. Józef Sewielski. Magdalena Wojciech Sewiło. Jan Seruga i zm. Rodzice. Stanisław Bronisława Pazdan. Daniela Marcela Gaj i zm. Rodzice. Izydor Maria Biros. Agata Kularz. Zofia Żyła. Agata Stanisław Undas i zm. Dzieci. Katarzyna Jan Józef Ligas i zm. Rodzeństwo. Maria Opach. Maria Biernat. Stanisław Duda. Stanisław Dziedzic. Jan Aniela Jakub Natanek. Władysław Genowefa Ligas. Piotr Małgorzata Stanisław Monika Adamczyk. Józefa Kościelniak i zm. z Rodz. Pietroniów i Muchów. Józefa Opach. Maria Stefan Stefański. Helena Jan Wanda Józef Juszczak. Władysław Apolonia Jan Sewiło. Irena Stanisław Jan Janina Zbigniew Robert Ewa Zając. Grażyna Lejkowska. Agata Pietroń. Janina Ryszard Kubas. Maria Pukal.

                         WIECZNE ODPOCZYWANIE…

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

I NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚW. CHRZTU PAŃSKIEGO

12.I.2020r.

I. Dzisiaj:

1)  Koniec Okresu Bożego Narodzenia.

2)  Rozpoczynamy Okres Zwykły.

3)  Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

4)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:30

 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 18:00.
 •   Zapraszamy Uczniów kl. VII SP z Rodz. i prosimy o poprowadzenie Różańca i Nabożeństwa.

2)  Piątek – Wsp. Św. Antoniego Opata.

 •   Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce.
 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka  o godz. 18:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2)  Różaniec przed sumą prowadzi IX RM.

3)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Caritas Diec. Tarnowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku.

2)  Spotkanie PZS w czwartek o 19:30, zapraszamy Przewodniczące Parafialnego i Szkolnego Caritas.

2)  Opłatek dla Rady Prf., Szafarzy, Kościelnego, Organisty, Róż Różańcowych, Caritas Prf. i Szkolnego w sobotę o godz. 18:00, Msza Św. w kościele, połamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

3)  W sobotę o godz. 10:00 opłatek dla DSM, LSO i KSM.

4)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz. Franciszek Śliwa, Ryszard Piwowarczyk, Ewa Majda i Wacław Piwowarczyk.

5)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia nas w wierze.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W NOWYM ROKU!

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM

5.I.2020 r.

I. Dzisiaj:

1)  I niedziela stycznia – adoracyjna

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi III RO.

4) Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15.00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1) Poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

 • Trzech Króli
 • Msze Święte o godz. 08.00, 11.00 i 15.00
 • Na wszystkich Mszach Świętych  poświęcenie złota, kadzidła i kredy
 • Diecezjalny Dzień Misyjny Dzieci (plakat)
 • Ofiary na tacę przeznaczone są na Misje Św.
 • Nieszpory i Msza Św. o godz. 15.00

2)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17.30

 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 18.00.
 •  Zapraszamy Kandydatów do Sakr. Bierzmowania z kl. VIII SP Szyk z Rodz. i prosimy o poprowadzenie różańca i nabożeństwa.

4)  Piątek – Msza Św., Wyp.  Roczne i Koronka o godz. 18.00.

III. W Przyszłą Niedzielę:

1)  Święto Chrztu Pańskiego

2)  Koniec Okresu Bożego Narodzenia

3)  Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Mężów

4) Po Mszach Św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

5) Różaniec przed sumą prowadzi VIII RM.

6) Nieszpory i Msza Św. o godz.15.00

IV. Ogłoszenia Różne:

1) Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice składają serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Bożonarodzeniowym Kiermaszu na rzecz naszej Szkoły

2)  Rada Rodziców SP Szyk składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzinom Prf. Szyk za życzliwe i gościnne przyjęcie po „Kolędzie” oraz złożone ofiary na rzecz naszej Szkoły. Bóg zapłać!

3)  Strażacy OSP Szyk składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za życzliwe ich przyjęcie z kalendarzami na Nowy Rok i złożone ofiary.

4)  Bóg zapłać serdeczne O. Witoldowi Baranowi – redemptoryście z Wrocławia za pomoc  i Wam wszystkim Drodzy Parafianie za życzliwe i gościnne przyjęcie po Kolędzie oraz dietetyczne posiłki.

5) Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz.:  Andrzej Myszka, Aneta Zapała, Tomasz Śliwa i Stanisław Toporkiewicz

6)  Zachęcamy do czytania świątecznej prasy religijnej. Są do nabycia po 2 zł. zestawy kadzidła i kredy na Uroczystość Trzech Króli.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY

SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY ROK!

………………………………………………………………………………………………………….

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

29.XII.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)  Święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

2)  Niedziela Synodalna.

3)  Dzień Jubileuszy Małżeńskich.

4)  Na sumie odnowienie Ślubów Małżeńskich.

5)  Różaniec przed sumą prowadzi IX RM.

6)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek – Wsp. św. Sylwestra, pap.

 •   Zakończenie „Starego Roku”’ uroczystymi Nieszporami z Mszą Św. o godz. 16.00

2)  Środa – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi

 •  Oktawa Bożego Narodzenia
 •  Nowy Rok 2020
 •  Światowy Dzień Modlitw o Pokój
 •  Msze Św. o godz. 08.00, 11.00 i 15.00
 •  Za odśpiewanie w kościele Hymnu do Ducha Św., można zyskać odpust zupełny
 •  Różaniec przed sumą prowadzi X RM.
 •  Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci i młodzieży przed Mszami Św.

3)  Czwartek – Wsp. św. Bazylego W. i Grzegorza z Nazjanzu – bp. i dr. Kościoła.

 •   I czwartek stycznia
 •   Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 •   Msza Św. o godz. 07.00.

4)  Piątek – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus.

 •  Imieniny Pana Jezusa
 •  I piątek stycznia
 •  Msze Św. o NSPJ o godz. 07.00 i 18.00 z Wyp. Rocznymi.
 •  Modlimy się za misjonarzy i składamy ofiary na Misje Św.
 •  Spowiedź dla starszych pół godz. przed Mszą Św.

5)  Sobota – I sobota stycznia

 •   Msze Św. o NSNMP o godz. 07:00 i 16.00
 •   Na Nabożeństwo popołudniowe zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z Rodzicami

III. W przyszłą niedzielę:

1)  I niedziela stycznia – adoracyjna

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi III RO.

4) Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15.00.

IV. Ogłoszenia Różne:

Intencja Papieska na Styczeń: „Aby chrześcijanie i wyznawcy innych religii oraz ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie”.

1)  Prosimy w miesiącu styczniu do opieki nad grobem ks. Kanonika I RM, a nad Pomnikiem Niepodległościowym Uczniów kl. VII SP Szyk.

 2)  Bóg zapłać DSM za przywiezienie Betlejemskiego Światła Pokoju, a Strażakom za dopilnowanie porządku w czasie Pasterki.

3)  Bóg zapłać Młodzieży z KSM za piękne modlitewne czuwanie przed Pasterką, a Chórowi z Dyrygentką za oprawę muzyczną w czasie Pasterki.

4)  Bóg zapłać Kandydatom do Sakr. Bierzmowania, DSM i Wszystkim, którzy pomagali zrobić szopkę i bożonarodzeniową dekorację kościoła.

5) Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół. Na wtorek prosimy Rodz.: Ewelina Śliwa, Antoni Nowak, Dorota Kotara i Stanisław Szumański, a na sobotę Rodz.: Adam Piwowarczyk, Katarzyna Szumańska, Małgorzata Nowak, Lech Sadkiewicz i Andrzej Antkiewicz.

6)  Zachęcamy do czytania świątecznej prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć zestawy kadzidła i kredy na Trzech Króli – 2 zł.

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY

SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY ROK!

…………………………………………………………………………………………………………..

IV NIEDZIELA ADWENTU

22.XII.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)  Kończymy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

2)  Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, dochód przeznaczony na naszą Szkołę.

3)  Niedziela chrzcielna.

4)  Nowenna do Dzieciątka Jezus i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia.

 •   Ostatnie Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 07:00. Rozdanie niespodzianek Dzieciom, które systematycznie uczestniczyły w roratach.
 •  DSM przywiezie z Limanowej Betlejemskie Światło Pokoju, które do godz. 09:00 będzie można zabrać na Stół Wigilijny.
 •   Zachęcamy do zachowania w tym dniu, chrześcijańskiej tradycji wigilijnej:

–         Post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

–         Odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim

–         Wspólna modlitwa (pacierz)

–         Połamanie się opłatkiem i życzenia

–         Wspólne kolędowanie (śpiewniki)

–        Wspólny udział w Pasterce

 •   Pasterka o godz. 24:00, wcześniej o godz. 23:00 „Kolęda” w wykonaniu KSM.
 •   Ofiary złożone na Pasterce przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”
 •   Prosimy Strażaków o pokierowanie ruchem i dopilnowanie porządku w czasie Pasterki.

2)  Środa – Uroczystość Bożego Narodzenia.

 •   Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 15:00 z Nowenną do MB Szyk.
 •  W czasie nabożeństw koncert kolęd w wykonaniu naszych Rodaków z Ukrainy oraz zbiórka do puszek na pomoc Polakom w okupowanej Ukrainie!
 •   Różaniec przed sumą prowadzi VIII RM.
 •   Ofiary na tacę przeznaczone na ogrodzenie naszego cmentarza.
 •   Bóg zapłać naszym Rodakom za modlitwę i złożone ofiary.
 •   Rozpoczynamy Oktawę i Okres Bożego Narodzenia.

3)  Czwartek – Święto Św. Szczepana.

 •   Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 •   Msze Św. o godz. 08:00 i 11:00.
 •   Po nabożeństwach poświęcenie owsa.
 •   Ofiara na tacę przeznaczona na KUL i Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

4)  Piątek – Święto Św. Jana, Ap. i Ew.

 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka  o godz. 07:00 z poświęceniem i degustacją wina.
 •   Obowiązuje post.

5)  Sobota – Święto ŚŚw. Młodzianków Męczenników.

 •   Msza Św. o godz. 07:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

2)  Niedziela Synodalna.

3)  Dzień Jubileuszy Małżeńskich.

4)  Na sumie odnowienie Ślubów Małżeńskich.

5)  Różaniec przed sumą prowadzi IX RM.

6)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską-Kolędę. Kapłan w imieniu Chrystusa odwiedza nasze Rodziny i Domy, udzielając Bożego Błogosławieństwa na cały Nowy Rok.

2)  Wiele Rodzin naszej parafii praktykuje piękny zwyczaj uczestniczenia we Mszy Św. w dniu odwiedzin kolędowych, wypraszając dla całej Rodziny potrzebne łaski. Bardzo zachęcamy wszystkie Rodziny naszej parafii, by przynajmniej przedstawiciel Rodziny był obecny na Mszy Św. w dniu kolędy.

3)  Na Wizytę Duszpasterską należy przygotować:

 •  Biały obrus
 •   Krzyż
 •   Dwie zapalone świece
 •   Wodę święconą
 •   Kropidło
 •   Pismo Św.
 •   Zeszyty i ćwiczenia do religii
 •  Galowy strój
 •   W miarę możliwości Rodzina w komplecie
 •   Gospodarz wychodzi i wita kapłana, a później go odprowadza.
 •   Prosimy o przywiezienie i odwiezienie kapłana
 •   Prosimy o pozamykanie piesków i kotków.

4)  Piękne Bóg zapłać Dzieciom z lampionami, Rodzicom, Opiekunkom z kl. VIII SP, DSM, LSO i Wszystkim Prf. za liczny i pobożny udział w Roratach.

5)  Bóg zapłać za ufundowanie choinek do naszego Kościoła Leszkowi Lizakowi, DSM, Kandydatom do Sakr. Bierzmowania i Wszystkim, którzy pomagali przygotować szopkę i dekorację Bożonarodzeniową.

6) Żywa Szopka u OO. Cystersów w Szczyrzycu, 25.XII.2019r. – 02.II.2020r. godz.10:00 – 18:00.

7)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół, na wtorek prosimy Rodz.: Teresa Słowikowska, Jacek Broda, St. Słowikowski, Jerzy Słowikowski, Ewelina Czepiel, . Na sobotę prosimy Rodz.: Mirosław Zając, Teresa Słowikowska, Rafał Micek, Paulina Sewiło.

8)  Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” podwójny nr -10 zł., „Niedziela” podwójny nr z kolędami Golec Orkiestra na CD i Kalendarz-10 zł., zestaw kolędowy-20 zł., kropidło-3 zł., miseczka na wodę Św., metalowa-7,50 zł., plastikowa- 2 zł., świeczka- 2 zł.

 

KOLĘDA 2019/2020 r.

PIĄTEK  –  27.XII.2019r., godz. 09:00

Zimna Woda cz. II: Janusz Miśkowicz – Wanda Smoter

Ministranci: Adam Sewiło, Norbert Zając

Podkostrza cz.II: Roman Sewielski – Stanisław Zając (kościelny)

Ministranci: Dawid Kasprzyk, Piotr Sewiło

SOBOTA – 28.XII.2019r., godz. 09:00

Działy cz. I : Anna Kutaj – Paweł Drożdż

Ministranci: Miłosz Baniak , Kamil Drożdż

 Podkostrza cz.I:  Jan Sewielski – Stanisław Mazur

Ministranci: Norbert Satoła, Adam Broda

NIEDZIELA – 29.XII.2019r. godz. 10:00

Dolny Szyk cz.I : Agnieszka Trybuła – Adam Sewiło

Ministranci: Dominik Kubas, Kacper Sewiło

PONIEDZIAŁEK – 30. XII..2019r.,  godz. 09:00

Rzeki : Czesław Tabak – Jacek Broda

Ministranci: Szczepan Kubas, Adrian Toporkiewicz

 Szyk Centrum: Tomasz Hejmo – Barbara Smoter

Ministranci:, Mikołaj Kapera, Karol Mazur

CZWARTEK – 02.I.2020, godz. 09:00

Barzyńskie – Bucówka : Franciszek Świątko – Leszek Lizak,

Ministranci: Kacper Drożdż, Grzegorz Toporkiewicz

Lipińskie: Józef Dziedzic – Ewa Zając

Ministranci: Karol Mazur, Xawier Toporkiewicz

PIĄTEK –  03.I, 2020r. godz.09:00

Dolny Szyk cz. II : Roman Tabor – Piotr Sewiło

Ministranci: Kacper Sewiło, Dominik Kubas

Działy cz. II: Jacek Drożdż – Stanisław Seruga.

Ministranci:  Norbert Zając, Piotr Sewiło

SOBOTA – 04.I.2020r., godz.09:00

Zimna Woda cz. I : O. Wiesław Pietrzak – Sławomir Kapera.

Ministranci: Szczepan Kubas, Adam Sewiło

WTOREK – 07.I.2020r., godz.09:00

Podkostrza cz.III: Bogusław Skiba – Kazimierz Jarosz

Ministranci: Karol Mazur, Adrian Toporkiewicz

 

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

III NIEDZIELA ADWENTU

15.XII.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)   Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

2)   Za odmówienie publicznie w Kościele Modlitwy za Rodziny i Małżeństwa można zyskać odpust zupełny.

3)   Zapraszamy Małżonków na spotkanie ze Wspólnotą Rodzin Domowego Kościoła do Domu Prf. o godz. 16:30.

4)   Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, dochód przeznaczony na naszą Szkołę.

5) Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)   Poniedziałek – Rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 •   Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 06:40.

2)   Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:00.

 •   Roraty, Nowenna i Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17:30.

3)   Piątek – Prf. Spowiedź przed Św. Bożego Narodzenia od godz. 14:00-15:30, pół godz. przerwy i dalej, od godz. 16:00-17:30.

 •   Roraty, Nowenna do Dzieciątka Jezus i Wyp. Roczne o godz. 17:30

4)   Sobota – Adwentowa Spowiedź w Górze Św. Jana od godz. 14:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)   Kończymy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

2)   Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, dochód przeznaczony na naszą Szkołę.

3)   Różaniec przed sumą prowadzi VII RM.

4)   Nowenna do Dzieciątka Jezus i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)   Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus w pon., wt., czw. o godz. 06:40, śr., pt. o godz. 17:30, sobota o godz. 06:00, pół godz. wcześniej Godzinki o NP NMP. Zapraszamy Wszystkich Parafian, szczególnie Dzieci z lampionami.

2)   Serdeczne Bóg zapłać Wam Drodzy Prf., za  liczne i pobożne uczestnictwo w Uroczystości Poświęcenia Różańca dla MB Fatimskiej i za złożone deklaracje cotygodniowego odmawiania cząstki różańca w Rodzinie.

3) Zachęcamy do obejrzenia w internecie na str. tarnowskiego ” Gościa Niedzielnego” zdjęć z Uroczystości Poświęcenia Złotego Różańca.

4)   Dziękujemy za ufundowanie pięknych choinek do naszego kościoła, na sobotę 21.XII. po Roratach, zapraszamy DSM, Młodzież kl. VIII SP i Wszystkich, którzy co roku pomagają przygotować szopkę i dekorację Bożonarodzeniową.

5)   Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół, na sobotę prosimy Rodz.: Marcin Juszczak, Grzegorz Kutaj, Kazimierz Jarosz, Elżbieta Zbrożek.

6)   Zachęcamy do czytania prasy bożonarodzeniowej, która pomaga w głębokim przeżyciu Świąt. Lampiony roratnie-14 zł., świece wigilijne -5 zł.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. BARBARY!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ

NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

08.XII.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)  Po prymarii zmiana  tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

2)  Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3)  Składamy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4)  Na sumie Uroczyste Poświęcenie Złotego Różańca i ofiarowanie MB Fatimskiej oraz przyrzeczenie odmawiania jednej cząstki różańca raz w  tygodniu przez  Rodziny naszej prf.

5)  Odpust w Skrzydlnej. Suma o godz. 11:00.

6)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:00.

 •   Roraty i Nowenna o godz. 17:30.
 •   Zapraszamy Młodzież kl. VII SP Szyk. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie różańca i nabożeństwa.

2)  Czwartek – Wsp. NMP z Guadalupe z Meksyku.

 •   Cudowny Obraz MB, nie ręką ludzką uczyniony jak orzekli naukowcy.
 •   Roraty o godz. 06:45.

3)  Piątek – Wsp. Św. Łucji, dziew. i m.

 •   Dzień Modlitwy za Ofiary Stanu Wojennego. Zapalamy wieczorem w oknach świece, jak to czynił zawsze 13 grudnia Św. Jan Paweł II.
 •   Roraty i Wyp. Roczne o godz. 17:30
 •   Zapraszamy na Eucharystię Solenizantki i życzymy obfitości łask Bożych.

4)  Sobota – Wsp. Św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła.

 •   Roraty o godz. 06:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

2)  Można uzyskać odpust zupełny za Publiczne Odmówienie Modlitwy za Rodziny i Małżeństwa.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi VI RM.

4)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Roraty w pon., wt., czw. o godz. 06:45, śr., pt. o godz. 17:30, sobota o godz. 06:00. Pół godz. wcześniej Godzinki o NP NMP. Zapraszamy szczególnie Dzieci z lampionami.

2)  Bóg zapłać za pomoc i uświetnienie naszego Odpustu ku czci Św. Barbary: Pocztom Sztandarowym OSP i SP Szyk, Strażakom, Rodzinom z  Podkostrzy,  Różom Różańcowym, Szafarzom, Przysiółkom, LSO, DSM, KSM, Kościelnemu, Organiście, Kucharkom i Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się by godnie uczcić Patronkę naszej Prf. Niech Św. Barbara wyprasza Wszystkim obfite łaski, Bóg zapłać!

3)  Piękne Bóg zapłać Kościelnemu i Organiście za rozprowadzenie wigilijnych opłatków a Wam Drodzy Prf. za ich życzliwe przyjęcie i złożone ofiary, które zgodnie z zapowiedzią zostaną podzielone na wcześniej wyznaczone cele. Bóg zapłać!

4)  Serdecznie zapraszamy Małżonków bez względu na staż małżeński, którzy chcą pogłębiać swoja wiarę w Jezusa, budować szczęśliwą rodzinę, nawiązywać głębszy kontakt z dziećmi, na spotkanie ze Wspólnotą Rodzin Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie, w Domu Prf. w niedzielę, 15 grudnia o godz. 16:30.

5) Spotkanie PZS w czwartek 12.XII. o godz. 19:30.

6)  Bóg zapłać Wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek w ramach akcji „Dar Serca”, a Szkolnemu Caritas za jej zorganizowanie. Zebrano 1438 zł. i 60 gr.

7)  Uczniowie SP Szyk, Nauczyciele i Rada Rodziców zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy w niedzielę 15 i 22 grudnia. Dochód zostanie przeznaczony na naszą Szkołę.

8)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół, na sobotę prosimy Rodz.: Teresa Słowikowska, Iwona Zapała, Bogusław Skiba i Grzegorz Szumański.

9)  Zachęcamy do czytania prasy bożonarodzeniowej, która pomaga w głębokim przeżyciu Świąt. Lampiony roratnie-14 zł., Świece wigilijne -5 zł.

10)  Zbiórki:

 •   Sobota, godz. 09:00 – Aspiranci.
 •   Sobota, godz. 10:00 – LSO.
 •   Sobota, godz. 11:00 – DSM.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. BARBARY!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

I NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. BARBARY

01.XII.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)  Odpust ku czci Św. Barbary, Patronki naszej Parafii. Serdecznie witamy Celebransa i Kaznodzieję Odpustowego, O. Ignacego, Cystersa z Jodłownika, otaczamy Go naszą modlitwą i wdzięcznością. Szczęść Boże!

2)  Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny i Okres Adwentu.

3)  Po prymarii zmiana  tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

4)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa – Wsp. Św. Barbary, dziew. i m.

 •   Msza Św. o godz. 08:00.
 •   Różaniec Fatimski o godz. 17:00.
 •   Roraty i Nowenna o godz. 17:30.
 •   Wszystkim Barbarom życzymy obfitości łask Bożych w dniu imienin.
 •   Zapraszamy Młodzież kl. VIII SP Szyk. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie różańca i nabożeństwa.
 •   Spowiedź przed I piątkiem dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:30.
 •   Zachęcamy do świętowania, uczestniczenia w Mszach Św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych.

2)  Czwartek – I miesiąca grudnia.

 •   Modlimy się za kapłanów, szczególnie naszych Rodaków Ks. Jana Zająca, O. Wiesława Pietrzaka, S. Confidię Wilczek oraz o nowe powołania do służby Bożej z naszej Prf.
 •   Roraty o godz. 06:45.

3)  Piątek – I miesiąca grudnia.

 •   Msza Św., o NSPJ  o godz. 06:45.
 •   Roraty i Wyp. Roczne o godz. 17:30
 •   Wsp. Św. Mikołaja.
 •   Spowiedź dla Starszych przed nabożeństwami.
 •   Modlimy się za misjonarzy i składamy ofiary na Misje Św.

4)  Sobota – I miesiąca grudnia.

 •   Wsp. Św. Ambrożego, bp i dr Kośc.
 •   Roraty o godz. 06:00.
 •   Msza Św. o NSNMP o godz. 17:30.
 •   Po Nabożeństwie wieczornym Św. Mikołaj spotka się z LSO, DSM i Kantorami.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2)  Po prymarii zmiana  tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

3)  Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4)  Składamy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5)  Różaniec przed sumą prowadzi V RM.

6)  Na Sumie Uroczyste Poświęcenie Złotego Różańca, nałożenie MB Fatimskiej i złożenie przyrzeczenia odmawiania jednej cząstki różańca w tygodniu przez  Rodziny naszej Parafii.

7)  Odpust w Skrzydlnej. Suma o godz. 11:00.

8)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Na ręce Ks. Dziekana składamy serdeczne podziękowania wszystkim Kapłanom Dekanatu Tymbark za modlitwę i obecność na naszym Odpuście.

2)  Bóg zapłać Wszystkim, którzy pomagali i uświetnili nasz odpust, szczegółowe podziękowania skieruję za tydzień.

3) Serdecznie witamy naszych Rodaków, dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na nasze inwestycje. Bóg zapłać!

4) Bóg zapłać Caritasowi Prf. i Szkolnemu wraz z Opiekunami za pomoc w rozprowadzeniu „Toreb Miłosierdzia” do potrzebujących Rodzin.

5)  Bóg zapłać Kramarzom za obecność i uczczenie Św. Barbary, i zapraszamy za rok.

6)  Roraty w Pon., Wt., Czw. o godz. 06:45, Śr., Pt. o godz. 17:30, Sob. o godz. 06:00. Pół godz. wcześniej Godzinki o NPNMP. Taki porządek Rorat ustalono na prośbę Parafian. Zapraszamy Wszystkich Parafian do uczestnictwa w Roratach, które przygotowują nas na Św. Bożego Narodzenia i naszą śmierć, szczególnie Dzieci z lampionami, które na koniec otrzymają niespodzianki.

7)  Poświęcenie lampionów roratnich w poniedziałek na Roratach o godz. 06:45.

8)  Prosimy Kandydatki do Sakr. Bierzmowania z kl. VIII SP Szyk. do opieki nad dziećmi w czasie Rorat.

9)  Serdecznie gratulujemy dwom Ministrantom: Norbertowi Zającowi i Adrianowi Toporkiewiczowi,którzy zostali pobłogosławieni przez Ks. Bp w Dobrej na Lektora. Życzymy odpowiedzialnego pełnienia lektorskich obowiązków dla dobra naszej parafii.

10)  Bóg zapłać Uczniom kl. VIII SP Szyk. za opiekę nad Pomnikiem Niepodległościowym w listopadzie, na miesiąc grudzień prosimy Uczniów kl. VII SP. Szyk.

11)  Bóg zapłać XI RM. za opiekę nad grobowcem Ks. K. J. Bodzionego, na grudzień prosimy I i II RMis.

12) Na Sumę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne z Rodz., które otrzymają różańce.

14)  W przyszłą niedzielę 8.XII., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP., obchodzimy od godz. 12:00-13:00 „Godzinę Łaski”, którą zapowiedziała Matka Boża, Słudze Bożej Pierinie Gil, 8.XII.1947 r., we włoskim mieście Montichiari, co oznacza po polsku, Jasna Góra. Matka Boża powiedziała „Życzę sobie, aby każdego roku 8.XII.,w południe obchodzono „Godzinę Łaski” dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i dla ciała. Będą masowe nawrócenia, dusze zatwardziałe i zimne jak kamień poruszone będą Łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem aby ta godzina była rozpowszechniana. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej „Godziny Łaski”[…] Każdy kto będzie modlił się w tych intencjach i wylewał łzy pokuty, odnajdzie  pewną drogę do nieba, przez moje Matczyne Serce i będzie miał zapewnioną opiekę i łaskę.”

15)  Po Sumie w Uroczystość NPNMP chcemy spełnić prośbę MB i modlić się w „Godzinie Łaski” na różańcu, który ofiarowaliśmy MB Fatimskiej. Porządek odmawiania różańca: od godz. 12:00 – Część Radosna, Część Światła, Część Bolesna, Część Chwalebna – najpierw Róże Matek, Róże Misyjne, Róże Ojców i na koniec DSM i KSM, każda Róża odmawia jedną tajemnicę.

16)  Od poniedziałku P. Kościelny i P. Organista odwiedzą  nasze domy z opłatkami wigilijnymi. Przyjmijmy ich z życzliwością i po chrześcijańsku.

17)  Bóg zapłać Rodz. z Podkostrzy za przygotowanie kościoła i otoczenia na Odpust i ofiarę na ogrodzenie naszego cmentarza, na sobotę prosimy Rodz.: St. Zając, nr.96, Andrzej Papież, Józef Myszka, Krzysztof Świątko i Antoni Świątko.

18)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość…”, „Niedziela”, „Mały Gość…”, „Promyczek…”, „Miłujcie się”. Są deklaracje różańcowe gratis i lampiony elektryczne-14 zł. oraz świece wigilijne-5 zł.

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. BARBARY!

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.XI.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)   Po nabożeństwach wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który możemy zyskać odpust zupełny.

2)   Zakończenie Roku Kościelnego.

3)   Niedziela Synodalna.

4)   Patronalne Święto LSO i KSM.

5)   Ostatnia niedziela miesiąca-chrzcielna.

6)   Odpust w Wilkowisku. Suma o godz. 11:00.

7)   Zbiórka do puszek Szkolnego Koła Caritas pod hasłem” Dar serca”, dla dzieci niepełnosprawnych z naszej parafii.

8)   P. Wójt zaprasza na zebranie wiejskie o godz. 12:00 w Remizie.

9)   Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)   Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:00.

 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:30.
 •   Błogosławieństwo dwóch Ministrantów z naszej prf. na Lektorów w Dobrej o godz. 17:00.

2)   Czwartek – X Rocznica Święceń Biskupich Ks. Andrzeja Jeża, Biskupa Ordynariusza naszej Tarnowskiej Diecezji.

 •   Uroczysta Msza Św. za Ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 17:30.
 •   Serdecznie zapraszamy Parafian do modlitwy za swojego Biskupa.

3)   Piątek – Msza Św., Wyp. Listopadowe i Koronka o godz. 17:30

4)   Sobota – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

 •   Koniec Okresu Zwykłego.
 •   Koniec Roku Liturgicznego.

III. W przyszłą niedzielę:

1)   Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Barbary, Patronki naszej Prf. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi O. Ignacy, Cysters, Proboszcz z Jodłownika.

2)   Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny i Okres Adwentu.

3)   I Niedziela Adwentu i miesiąca grudnia.

4)   Po prymarii zmiana  tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

5)   Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

6)   Różaniec przed sumą prowadzi II RO.

7)   Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja Papieska na grudzień: „Aby każdy kraj podjął konieczne kroki na rzecz przyszłości ludzi młodych szczególnie, cierpiących”

1)   Prosimy na Sumę Odpustową i Procesję: Orkiestrę, Chór, Szafarzy, LSO, DSM, Sztandary, OSP, SP Szyk, NSZZ Solidarność Rolników, Ogólnopolski Związek Pszczelarzy, Przysiółki do Feretronów i Chorągwi, Róże Różańcowe, Chłopców Dzwoniących .

2)   Strażaków prosimy o dopilnowanie porządku w czasie odpustu: kierowanie ruchem, nie blokowanie parkingu przez kramarzy, zakaz odpalania petard przy kościele.

3)   Zakrystię i ławki przy ołtarzu pozostawiamy wolne dla Kapłanów i Gości.

4)   Zachęcamy do zabrania i podpisania „deklaracji różańcowej” dla MB Fatimskiej, w związku z poświęceniem i nałożeniem MB Fatimskiej złotego różańca, 8.XII. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5)   Po odpuście P. Kościelny i P. Organista udadzą się do naszych domów z opłatkami wigilijnymi. Przyjmijmy ich z życzliwością i szacunkiem, po chrześcijańsku.

6)   Bóg zapłać Józefowi Kotarze z koparką, Tomaszowi Lejkowskiemu, Tomaszowi Zającowi, Zbigniewowi Mazurowi i Wszystkim Parafianom, którzy pomagali i pracowali w minioną sobotę, przy odwadnianiu i skarpowaniu nowego cmentarza. Bóg zapłać!

7)   Bóg zapłać za dary żywnościowe składane na odpust.

8)  Bóg zapłać Wszystkim którzy wzięli udział w akcji Diec. Caritasu i napełnili darami „Torby Miłosierdzia” dla ubogich Rodzin.

9) P. Wójt zaprasza na spotkanie inauguracyjne Klubu Seniora” Słoneczne Lata”, które odbędzie się        1. XII. 19 r. o godz. 16:00 w ZS Szczyrzyc, w programie między innymi, degustacja potraw regionalnych oraz występ satyryczny Marcina Dańca.

10)   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na przygotowanie kościoła na Odpust prosimy Rodziny z Podkostrzy.

11)   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy „Gość..”, „Niedziela”, „Mały Gość…”, „Promyczek…”, „Miłujcie się”. Są deklaracje różańcowe gratis i lampiony roratnie, elektryczne-14 zł.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. BARBARY!

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17.XI.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)   Światowy Dzień Ubogich.

2)   Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych.

3)  Caritas Tarnowska rozprowadza ” Chlebki Miłosierdzia „, ofiara 5 zł.

4)   Odpust w St. Rybiu. Suma o godz. 11:00.

5)   Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)   Poniedziałek – Wsp. bł. Karoliny Kózka, dziew. i m.

 •  Patronka Ruchu Czystych Serc.
 •   Msza Św. o godz. 07:00.
 •   Zapraszamy Młodzież naszej prf.

2)   Środa – Wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, kapł.

 •   Różaniec Fatimski o godz. 17:00.
 •  Nowenna i Msza Św. o godz. 17:30.

3)   Czwartek – Wsp. Ofiarowania NMP.

 •   Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 •   Msza Św. o godz. 17:30.

4)   Piątek – Wsp. Św. Cecylii, dziew. i m.

 •   Patronka Muzyki Kościelnej.
 •   Modlimy się za Organistę, P. Annę, Chór, Orkiestrę i Kantorów.
 •   Msza Św., Wyp. Listopadowe i Koronka o godz. 17:30.

III. W przyszłą niedzielę:

1)   Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2)   Zakończenie Roku Kościelnego.

3)   Niedziela Synodalna.

4)   Patronalne Święto LSO i KSM.

5)   Po nabożeństwach odmówienie przed Najświętszym Sakramentem Litanii do NSPJ i Aktu Oddania się Chrystusowi Królowi, za co możemy zyskać odpust zupełny.

6)   Odpust w Wilkowisku. Suma o godz. 11:00.

7)   Szkolne Koło Caritas zbiera ofiary do puszek pod hasłem” Dar serca”, dla niepełnosprawnych dzieci z naszej prf.

8)   Różaniec przed sumą prowadzi IV RM.

9)   Wyp. Listopadowe, Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)   Zachęcamy do udziału w Wyp. Listopadowych i zyskiwaniu odpustów częściowych za naszych zmarłych do końca listopada.

2)   Bóg zapłać SP Szyk, KSM, Pocztom Sztandarowym, Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, kl. VIII SP Szyk, Strażakom, Danielowi Smoter, Kościelnemu, Radnym Powiatowym i Gminnym i Wszystkim, którzy pomagali przygotować i uczestniczyli w Uroczystej Mszy Św. w 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bóg zapłać!

3)   Bóg zapłać za wywieszenie biało-czerwonej flagi na Święto Niepodległości.

4)   Bóg zapłać za ofiary złożone na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wysokości 1350 zł. i Szkolnemu Kołu Caritas wraz z Opiekunem za ich zebranie.

5)   Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu na WSD w Tarnowie  w wysokości 1200 zł., a Ministrantom i Lektorom za ich zebranie.

6)   Bóg zapłać Anonimowemu Parafianinowi za sfinansowanie wywozu śmieci z kontenera przy cmentarzu. Zachęcamy Tych, którzy wyrzucają śmieci do kontenera do naśladowania i przynajmniej raz w roku sfinansowania wywozu śmieci z cmentarza!

7)   W każdym miesiącu składamy ofiary w kopertach na ogrodzenie naszego cmentarza , które wykonuje Tomasz Lejkowski. Ogrodzenie ma być wykonane najpóźniej do Wielkanocy. Parafia złożyła zaliczkę na ogrodzenie w wysokości 20 tyś. zł. Trzeba zeskarpować w niektórych miejscach brzegi i odwodnić nowy cmentarz, w czym pomagają Radni Prf. Zbigniew Mazur i Tomasz Zając. Prosimy o pomoc w tych pracach wszystkich Parafian.

8)   Bóg zapłać Anonimowym Fundatorom za ofiarowanie złotego różańca dla MB Fatimskiej. Uroczyste poświęcenie i nałożenie różańca na Figurę MB Fatimskiej nastąpi 08.XII. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji Rodziny naszej Parafii pragną spełnić prośbę MB Fatimskiej i zadeklarować, że przynajmniej przez 6  miesięcy, tak jak Matka Boża ukazywała się w Fatimie od maja do października przez 6 miesięcy, będą raz w tygodniu w rodzinie odmawiać cząstkę różańca, wypraszając dla siebie i całej parafii Jej Miłość, Opiekę i Pomoc, a szczególnie powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

9)   Odpust ku czci Św. Barbary, naszej patronki odbędzie się 01.XII. 2019 r. Uroczystą Sumę odprawi i kazanie wygłosi O. dr Ignacy, Cysters z Jodłownika. Bóg zapłać za dary żywnościowe składane na odpust, mile widziany dar od Koła Łowieckiego „Szarak”. Do przygotowania Kościoła i otoczenia na Odpust prosimy Rodz., Bogusław Broda, St. Kolarz, Adam Kolarz, Wioletta Nowak, Elżbieta Sewielska, Józef Górka, Jan Górka, Bartłomiej Strażnik, Łukasz Zając, Wł. Słowikowski.  Bóg zapłać!

10)  Decyzją Rady Prf. i Ks. Proboszcza opłatki w tym roku będą  rozprowadzali Organista i Kościelny. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na Kościelnego, Organistę, Chór, Orkiestrę i Ogrodzenie naszego cmentarza. Bóg zapłać!

11)   P. Wójt zaprasza na zebranie wiejskie w Remizie, w niedzielę 24 listopada o godz.12:00. Tematem zebrania będzie między innymi sprawozdanie za ubiegły rok oraz omówienie spraw związanych z podwyższeniem opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rok 2020.

12)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.: Dorota Komperda, Piotr Adamczyk, Ryszard Szumański, Andrzej Miśkowicz.

13)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2020 r.- 6 zł., 4 zł., 2 zł., karteczki z deklaracją różańcową dla MB Fatimskiej, gratis.

 

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.XI.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

2)  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

3)  Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia:

1)  Poniedziałek – Narodowe Święto Niepodległości 11.XI.2019 r.

 •   Uroczysta Suma przy Pomniku o godz. 11:00 za Wszystkich Bohaterów, którzy oddali za nas życie. Przed Mszą Św. o godz. 10:00 Dzieci z naszej Szkoły i Młodzież KSM poprowadzą Akademię Patriotyczną oraz wspólny śpiew żołnierskich pieśni.
 •   Wsp. Św. Marcina z Tours, bp.
 •   Imieniny naszego Organisty, któremu składamy serdeczne życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, Bożego bł. i opieki MB Szykowskiej. Szczęść Boże!

2)  Wtorek – Wsp.. Św. Jozafata, bp i m.

3)  Środa – Wsp. ŚŚw. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, I Męczenników Polskich.

 •   Różaniec Fatimski o godz. 17:00.
 •   Nowenna i Msza Św. o godz. 17:30.

4)  Piątek – Msza Św., Wyp. Listopadowe i Koronka o godz. 17:30.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Światowy Dzień Ubogich.

2)  Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi III RM.

4)  Wyp. Listopadowe, Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Firma „Janosik” z Męciny rozpoczęła prace remontowe związane z wymianą gontu na dachu naszego kościoła. Koszt robót 600 tyś. zł., pieniądze pozyskała z Unii Europejskiej Organizacja zajmująca się ochroną nietoperzy. Prosimy o ostrożność i modlitwę o szczęśliwy i dobry przebieg robót i w miarę szybkie zakończenie.

2)  Do końca listopada możemy zyskiwać odpusty częściowe za Zmarłych pod tymi samymi warunkami co w Tygodniu Modlitw za Zmarłych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach listopadowych.

3)  Bóg zapłać Strażakom za kierowanie ruchem w czasie Mszy Św. na cmentarzu i Wszystkim Parafianom, którzy śmieci z grobów swoich bliskich zabierają do domu.

4) Zapraszamy na Mszę Św. przy Pomniku w Święto Niepodległości Sztandary OSP Szyk, SP Szyk, NSZZ Rolników Solidarność oraz Związku Pszczelarzy.

5) Prosimy Strażaków o użyczenie prądu i nagłośnienia na Mszę Św. przy Pomniku Niepodległościowym w Święto Niepodległości.

6)  Prosimy kl. VIII SP Szyk o przygotowanie Pomnika na Święto Niepodległości (biało-czerwone flagi, znicze i kwiaty)

7)  Prosimy o wywieszenie biało-czerwonych flag i modlitwę za żołnierzy, partyzantów, harcerzy i cywilów, którzy oddali życie za Polskę i za nas!

8) W czwartek 14.XI. obchodzimy Święto naszej Szkoły, które rozpocznie się Uroczystą Mszą Św. o godz. 08:30. Zbiórka wszystkich Uczniów w szkole o godz. 08:00, skąd ze Sztandarem przemaszerujemy do kościoła.

9) W Bazylice Limanowskiej 11 listopada o godz. 21:00 odbędzie się Uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznych i Maryjnych, wstęp wolny (plakat)

10) Patriotyczny Raban do Kwadratu 15-17.XI.2019 r. . Dom Rekolekcyjny Efez w Czchowie. Zachęcamy Młodzież do udziału (plakat)

11) Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz.: Jacek Nowak, Katarzyna Ranosz, Roman Sewielski i Tomasz Sewielski

12) Zachęcamy do czytania prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2020 r.,duże-6 zł., dożynkowe-5 zł., średnie-4 zł.,małe-2 zł., różańce-2 zł.

 

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE…!

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.XI.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)   I niedziela listopada-adoracyjna.

2)   Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)   Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

4)   Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)   Poniedziałek – Wsp. Św. Karola Boromeusza, bp.

 •   Imieniny Św. Jana Pawła II.
 •   Wyp. Listopadowe, Różaniec, o godz.17:30 i Msza Św. o godz. 18:00.

2)   Środa – Msza Św., Nowenna,Wyp. Listopadowe i Różaniec, o godz.17:30.

 •   Zapraszamy Młodzież kl. VII z Rodz. i zniczami i prosimy o poprowadzenie Wyp. Listopadowych, Różańca i Mszy Św.
 •   Wszyscy przynosimy znicze.

3)   Czwartek – I miesiąca listopada.

 •   Msza Św., Wyp. Listopadowe i Różaniec, o godz.17:30.
 •   Zapraszamy Młodzież kl. VIII z Rodz. i zniczami i prosimy o poprowadzenie Wyp. Listopadowych, Różańca i Mszy Św.
 •   Wszyscy przynosimy znicze.

4)   Piątek – Kończy się Tydzień Modlitw za Zmarłych i zyskiwania za Nich odpustów zupełnych.

 •   Od soboty do końca listopada zyskujemy odpusty częściowe za zmarłych.
 •   Msza Św., Wyp. Listopadowe i Różaniec, o godz.17:30.

5)   Sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 •   Katedra Papieża i Matka Wszystkich Kościołów na całym świecie.
 •   Msza Św., Wyp. Listopadowe i Różaniec, o godz.17:30.

III. W przyszłą niedzielę:

1)   Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

2)   Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

3)   Różaniec przed sumą prowadzi II RM.

4)   Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)   Zachęcamy Wszystkich do udziału w Wyp. Listopadowych, Różańcu za Zmarłych i zyskiwaniu odpustów zupełnych w Tygodniu Modlitw za Zmarłych codziennie o godz. 07:00 i 17:30.

2)   Piękne Bóg zapłać jeszcze raz Ks. Maciejowi Kucharzykowi Saletynowi, za poprowadzenie Renowacji Misji Św. a Wam Drodzy Parafianie za piękny, liczny i pobożny w nich udział. Bóg zapłać!

3)   Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu na ogrodzenie naszego cmentarza, zebraliśmy 3800 zł. Dziękujemy.

4) Bóg zapłać za złożone wypominki listopadowe i roczne, oraz ofiary, jest to piękny wyraz Waszej wiary i miłości do Tych którzy już odeszli od nas do wieczności!

5)   W listopadzie prosimy do opieki nad grobem Ks. Kanonika XI RM, a nad Pomnikiem Niepodległościowym  kl. VIII SP Szyk.

6) Zachęcamy do obejrzenia w kinach, filmu pt.”Nieplanowane”, jest to historia nawrócenia się ordynatora największej kliniki aborcyjnej w USA, Planned Parenthood Abby Johnson. Film ukazuje kulisy przemysłu aborcyjnego, w tej klinice zabija się rocznie ponad 300 tyś. Dzieci. Po tym filmie 9 Stanów w USA, zmieniło prawo pozwalające na aborcję, na chroniące nienarodzone dzieci, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych, zwolniło się z pracy!

7)   W poniedziałek za tydzień 11.XI. Święto Niepodległości. Msza Św. za Ojczyznę będzie o godz. 11:00 przy Pomniku. Przed Mszą Św. o godz.10:00, Dzieci z naszej Szkoły i Młodzież KSM, poprowadzą Patriotyczną Akademię i wspólny śpiew żołnierskich pieśni. Serdecznie Wszystkich zapraszamy!

8)   Spotkanie Prf. Zespołu Synodalnego w czwartek o godz. 19:30. Prosimy o 100% frekwencję.

9)   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, piękne kwiaty oraz ofiarę na kościół. Na sobotę prosimy Rodz.: Jarosław Frey, Wiesław Tomera, Jan Sewielski, Paweł Ligas.

10)   Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2019 r.,duże-6 zł., średnie-4 zł.,małe-2 zł., różańce-2 zł.

11)   Zbiórki:

 •   Sobota, godz. 09:00 – DSM,
 •   Sobota, godz. 10:00 – Aspiranci i chłopcy, którzy chcą być ministrantami,
 •   Sobota, godz. 11:00 – Lektorzy,
 •   Sobota, godz. 12:00 – Ministranci,
 •   Sobota, godz. 19:30 – KSM i Młodzież, która chce czegoś więcej i pragnie działać w parafii.

 

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE…!

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

375 ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

27.X.2019 r.

 

I. Dzisiaj:

1)  Rozpoczynamy Renowację Misji Św.

2)  Niedziela Synodalna. Hasło”Współpraca Grup Młodzieżowych z Parafią”.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi III RM.

4)  Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00, prowadzi KSM.

5)  Serdecznie witamy w naszej Rodzinie Prf. Ks. Misjonarza Macieja Kucharzyka i polecamy w modlitwach Jego posługę MB Szykowskiej. Szczęść Boże!

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Święto ŚŚw. Szymona i Judy Tadeusza, Ap.

2)  Wtorek- Spowiedź Misyjna przed Wszystkimi ŚŚw. i I piątkiem o godz. 14:30-17:30.

3)  Środa – Nowenna, Msza Św. i Różaniec o godz. 17:00.

 •   Zakończenie Renowacji Misji Św.

4)  Czwartek – Zakończenie nabożeństw różańcowych.

 •   Dzieci otrzymają niespodzianki.

5)  Piątek – Uroczystość Wszystkich ŚŚw.

 •   Rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Zmarłych.
 •   Msze Św. o godz. 08:00, 11:00 i 14:00 na cmentarzu z różańcem i Wyp. Listopadowymi.
 •   Ofiara na tacę przeznaczona na ogrodzenie naszego cmentarza.
 •   Ministranci zbierają ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.
 •   I piątek listopada.
 •   Uroczystość znosi post i można spożywać pokarmy mięsne.

6)  Sobota – Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych-Dzień Zaduszny.

 •   Msze Św. o godz. 07:00. z Wyp. Listopadowymi i Jutrznią za Zmarłych oraz o godz. 17:00  z Wyp. Listopadowymi i Nieszporami za Zmarłych.
 •   Każdy kapłan odprawia trzy Msze Św.
 •   Msza Św. dodatkowa o godz. 08:00.
 •   I sobota listopada.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  I niedziela listopada-adoracyjna.

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi I RO.

4)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

5)  Różaniec z Wyp. Listopadowymi i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja papieska na listopad: „Aby na Bliskim Wschodzie, różne wspólnoty religijne połączył Duch dialogu, spotkania i pojednania”

1)  Odpust zupełny za Zmarłych możemy zyskać w dniach 01.XI.-08.XI. spełniając następujące warunki:

 •   Nawiedzić cmentarz i odmówić dowolną modlitwę za Wszystkich Zmarłych.
 •   Odmówić „Wierzę w Boga…” .
 •   Odmówić „Ojcze nasz…”.
 •   Odmówić dowolną modlitwę w intencjach papieża Franciszka.
 •   Przyjąć Komunię Św.
 •   Oderwać się od przyzwyczajeń do grzechów ciężkich i lekkich.
 •   Odpust zupełny możemy zyskać jeden raz dziennie i ofiarować za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 •   Do końca listopada możemy zyskiwać odpusty częściowe za zmarłych.

„Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie. Światłość wieczna niech Im świeci, gdzie królują Wszyscy Święci. Gdzie królują z Tobą Panie, aż na wieki wieków. Amen!”

2)  Prosimy Strażaków o pokierowanie ruchem w czasie nabożeństwa na cmentarzu.

3)  Prosimy o udostępnienie działki przy cmentarzu na parking dla osób Starszych i Niepełnosprawnych.

4)  W Tygodniu Modlitw za Zmarłych, codziennie o godz. 07:00, Wyp. Listopadowe i Msza Św. i o godz. 17:00 Wyp. Listopadowe, Różaniec  i Msza Św.

5)  Zachęcamy do udziału w Różańcu za Zmarłych i zyskiwaniu odpustów.

6)  W środę 30.X. o godz. 10:00 na plebani odbędzie się spotkanie w sprawie wymiany gontu na naszym kościele z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Przyrody oraz Ogólnopolskim Inspektorem Ochrony Nietoperzy i Wojewódzkim Konserwatorem  Zabytków. Na spotkanie zapraszamy Radę Prf., Szafarzy, Organistę, Przewodniczących Męskich Róż Różańcowych, Sołtysa. Będzie poczęstunek, który przygotuje Koło Gospodyń, a wszystko organizuje i finansuje Wojewódzki Inspektor Środowiska.

7)  Serdecznie witamy w rodzimej prf. naszych Rodaków, Krewnych i Ziomków, którzy przybyli modlić się na grobach swoich bliskich zmarłych. Z góry dziękujemy za Ich życzliwość dla naszej prf. i wszelką pomoc materialną w naszych prf. inwestycjach. Bóg zapłać!

8)  Bóg zapłać Różom Różańcowych za pobożne prowadzenie nabożeństwa różańcowego, a Wam Wszystkim za liczny udział.

9)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, a Nowożeńcom za piękne kwiaty. Na czwartek prosimy Rodz.: Marek Żyła, Joanna Kapera, Magdalena Duda, Piotr Natanek. Na sobotę prosimy Rodz.: Józefa Rojek, Sylwester Rojek, Kinga Ociepka, Zofia Lizak.

10)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2019r.duże-6 zł., dożynkowe- 5 zł, średnie-4 zł.małe-2 zł., Różańce-2 zł., gazetka misyjna – 2 zł.

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.X.2019r.

I. Dzisiaj:

1)  Światowy Dzień Misyjny, rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

2)  Dzisiaj w całej Polsce liczenie wiernych, „Dominicantes” i „ Communicantes”.

3)  Ofiara na tacę przeznaczona na Misje Św.

4)  Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00, prowadzi KSM.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Wtorek- Wsp. Św. Jana Pawła II, pap.

2)  Środa- Msza Św., Różaniec i Nowenna o godz. 18:00.

3)  Piątek- Msza Św. Wyp. Roczne i Różaniec o godz. 18:00.

4)  Sobota- Ślub Słowikowska- Wolski, godz. 13:00

 •   Ślub Mazur- Wąsowicz, godz. 15:00.
 •   Msza Św. i Różaniec o godz. 18:00.
 •   Zmiana czasu na zimowy.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Rozpoczęcie Renowacji Misji Św. Prowadzi Ks. Saletyn Maciej Kucharzyk.

2)  Niedziela Synodalna. Współpraca Grup Młodzieżowych z Parafią.

3)  375 Rocznica poświęcenia naszego kościoła.

4)  Różaniec przed sumą prowadzi II RM.

5)  Różaniec i Mszę Św. o godz. 15:00 prowadzi KSM.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy do udziału kończących się nabożeństwach różańcowych, codziennie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00.

2)  Można zabrać gratis program renowacji Misji św. z tyłu kościoła, jest on również zamieszczony na naszej stronie parafialnej.

3)  Pobożną formą niesienia pomocy naszym bliskim zmarłym są Wypominki Roczne i Listopadowe. Karteczki na Wypominki, można zabrać gratis przy wyjściu z kościoła.

4)  Prosimy o uporządkowanie grobów, także kapłańskich a Firmę Pogrzebową o posprzątanie cmentarza i otoczenia.

5)  Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Św. i Dniem Zadusznym, codziennie przed nabożeństwami różańcowymi.

6)  W tym tyg. Prosimy o poprowadzenie nabożeństwa z rozważaniami, Róże Różańcowe:

 •   Poniedziałek- I, II III Róża Matek
 •   Wtorek- IV, V i VI Róża Matek
 •   Środa- VII, VIII i IX Róża Matek
 •   Czwartek- X, XI Róża Matek i I Róża Misyjna
 •   Piątek-  II Róża Misyjna i I i II Róża Ojców
 •   Sobota- III, IV i V Róża Ojców

7)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.:

Filip Lizak, Marzena Świątko, Hubert Lizak i Maria Ligas.

8)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2019r.duże-6 zł., dożynkowe- 5zł, średnie-4zł.małe-2ł. Różańce-2 zł.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.X.2019r.

I. Dzisiaj:

1)  Dzień Papieski Św. Jana Pawła II pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”

2)  Szkolne Caritas zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

4)  Wybory Parlamentarne. Jako Katolicy mamy patriotyczny i chrześcijański obowiązek  wziąć udział w głosowaniu.

5)  Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00, prowadzi KSM.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek- Wsp. Św. Marii Małgorzaty Alacoque, zak., Apostołki I piątków miesiąca.

 •   Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela.
 •   Msza Św. i Różaniec o godz. 18;00.

2)  Wtorek- Wsp. Św. Teresy od Jezusa, zak., i dr Kościoła.

 •   Dzień Dziecka Utraconego.
 •   Dzień Niewidomych.

3)  Środa- Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej.

 •  Rocznica wyboru na pap. Jana Pawła II
 •   Msza Św., Różaniec i Nowenna o godz. 18:00.

4)  Czwartek- Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Bp i m.

5)  Piątek- Święto Św. Łukasza Ewangelisty.

 •  Dzień Służby Zdrowia.
 •   Msza Św. Wyp. Roczne i Różaniec o godz. 18:00.

6)  Sobota- Wsp. Bł. Jerzego Popiełuszko, kapł. i m., Kapelana Solidarności.

 •   Msza Św. i Różaniec o godz. 18:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Światowy Dzień Misyjny.

2)  Rozpoczynamy Tydzień  Misyjny.

3)  Ofiara na tacę przeznaczona na Misje Św.

4)  Różaniec przed sumą prowadzi I RM.

5)  Różaniec i Mszę Św. o godz. 15:00 prowadzi KSM.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, codziennie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00. Za odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny.

2)  Renowacja Misji Św. odbędzie się w dniach 27.X.-30.X. 2019r.

3)  Po 20.X. 2019r. Firma „Janosik’ z Męciny, rozpocznie stawianie rusztowania do wymiany gontu na dachu naszego kościoła.

4)  Bóg zapłać za posprzątanie i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.:

Jakub Lizak, Józef Lizak, Waldemar Lizak i Marek Lizak.

5)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2019r.duże-6 zł., dożynkowe- 5zł, średnie-4zł.małe-2ł. Różańce-2 zł.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Renowacja Misji Św. w Szyku

27-30 październik 2019 r.

Oblubienico Ducha Św. módl się za nami!

 

27.10.2019 – Niedziela

8.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci i rodziców

12.00 – Nauka stanowa dla młodzieży

15.00 – Nabożeństwo różańcowe

15.30 – Msza św. z kazaniem ogólnym

19.00 – Apel Maryjny

 

28.10.2019 – Poniedziałek

9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

13.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 0-3

14.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 4-8

16.30 – Nabożeństwo różańcowe

17.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

Nauka stanowa dla Rodziców

20.00 – Apel Maryjny

 

29.10.2019 – Wtorek

9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

13.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 0-3

14.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 4-8

14.30 – 17.30 – Spowiedź św. (przerwa 16.00-16.30)

16.30 – Nabożeństwo różańcowe

17.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

20.00 – Apel Maryjny

 

30.10.2019 – Środa

9.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Renowacji Misji

10:00- Wyjazd do Chorych z Posługą Sakramentalną

11:30- Msza Św. dla Chorych z Sakramentem Namaszczenia i Bł. Lurdzkim

13.00 – Msza św. na zakończenie rekolekcji (kl.0-8)

16.30 – Nabożeństwo różańcowe

17.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Renowacji Misji

 

Renowacje Misji św. poprowadzi i serdecznie zaprasza

Ks. Maciej Kucharzyk Misjonarz Saletyn

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.X.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)  I niedziela października – adoracyjna.

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Odpust w Tarnawie. Suma o godz. 11:00.

4)  Rozpoczęcie Tygodniowego Odpustu MB Różańcowej w Bochni.

5)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

6)  Spotkanie po-pielgrzymkowe Grupy XV Św. Jacka w Lim, godz. 15:45.

7)  Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w N. Sączu godz. 14:00 (plakat)

8)  Pogrzeb śp. Konstantego Karasia o godz. 14:00, pół godz. wcześniej różaniec.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Wsp. NMP Różańcowej.

2)  Środa – Nowenna, Msza Św. i Różaniec o godz. 18:00.

 •   Zapraszamy Młodzież kl. VII SP. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie nabożeństwa i różańca.

3)  Piątek – Msza Św., Wyp. Roczne i Różaniec o godz. 18:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  XIX Dzień Papieski Św. Jana Pawła II pod hasłem” Wstańcie, Chodźmy”.

2)  Składamy ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

4)  Różaniec przed sumą prowadzi II RMis.

5)  Wybory Parlamentarne. Jako Katolicy mamy obowiązek wziąć udział w głosowaniu na ludzi, którzy bronią wartości chrześcijańskich.

6)  Różaniec i Msza Św. o godz. 15:00, prowadzi KSM.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, codziennie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00. Za odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny.

2)  Prosimy o zebranie ofiar w przyszłą niedzielę, na Dzieło Nowego Tysiąclecia Szkolną Caritas.

3)  Renowacja Misji Św. odbędzie się w dniach 27.X.-30.X. 2019 r.Szczegółowy plan zostanie podany w najbliższym czasie.

4) P. Wójt i Dyrektorzy ZSP w Jodłowniku i Szczyrzycu, zapraszają na Uroczyste Poświęcenie nowych Przedszkoli w poniedziałek 07.X. o godz.11:00.

5)  Po 20.X. 2019 r. Firma „Janosik’ z Męciny, rozpocznie stawianie rusztowania do wymiany gontu na dachu naszego kościoła.

6)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.:Bogumiła Nawieśniak, Zbigniew Mazur, Władysław Lizak, Krzysztof Pazdan.

7)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze na 2019r.duże-6 zł, dożynkowe-5 zł, średnie-4 zł,małe-2 zł, Różańce-2 zł.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29.IX.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)  Niedziela Synodalna. „Parafialna katecheza dorosłych”.

2)  Dzień Modlitw za Głuchoniemych.

3)  Pielgrzymka Trzeźwości do Szczepanowa.

4) Wsp. ŚŚw. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Wsp. Św. Hieronima, kapł. i dr Kościoła.

2)  Wtorek – Wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zak. i dr Kościoła.

 •   Rozpoczynamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.
 •   Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18:00.
 •   Za publiczne odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny.
 •   Dzieci systematycznie uczestniczące w różańcu na koniec otrzymają niespodzianki.

3)  Środa – Wsp. ŚŚw. Aniołów Stróżów.

 •   Nowenna, Msza Św. i Różaniec o godz. 18:00.
 •   Zapraszamy Młodzież kl. VIII SP. z Rodz. i prosimy o poprowadzenie nabożeństwa i różańca.
 •   Spowiedź przed I piątkiem dla Dzieci i Młodzieży o godz. 17:00.

4)  Czwartek – I miesiąca października.

 •   Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej szczególnie z naszej prf.
 •   Msza Św. i Różaniec o godz. 18:00.

5)  Piątek – I miesiąca października.

 •   Wsp. Św. Franciszka z Asyżu, Patrona zwierząt i przyrody.
 •   Msze Św. o godz. 07:00 i 18:00., z Wyp. Rocznymi i Różańcem.
 •   Modlimy się za Misjonarzy i składamy ofiary na Misje Św.
 •   Spowiedź dla starszych przed nabożeństwami.

6)  Sobota – I miesiąca października.

 •   Wsp. Św. Faustyny, zak., Apostołki Bożego Miłosierdzia „Jezu Ufam Tobie”
 •   Msza Św. o NSNMP o godz. 19:30 z Nab. Fatimskim i procesją z lampionami.
 •   Różaniec z rozważaniami prowadzi IX RM.
 •   Zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne z Rodz. na Ich comiesięczne nabożeństwa przed I Komunią Św.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  I niedziela października – adoracyjna.

2)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Żon.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi  V RO.

4)  Odpust w Tarnawie. Suma o godz. 11:00.

5)  Rozpoczęcie Tygodniowego Odpustu MB Różańcowej w Bochni (plakat)

6)  Składamy ofiary dla Organisty i na ogrodzenie naszego cmentarza.

7) Spotkanie popielgrzymkowe Gr. 15, Św. Jacka w Limanowej o godz. 15:45.

8)  Różaniec i Mszę Św. o godz. 15:00 prowadzi KSM.

9)  Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w N. Sączu (plakat)

IV.  Ogłoszenia Różne:

Intencja Papieska na październik: „Aby tchnienie Ducha Św. wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele”

Modlitwa pap. Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019 r.

„Boże Ojcze, Twój Jednorodzony Syn Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”. Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła. Przez Dary Twojego Ducha Św., udziel nam łaski abyśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja Kościoła wciąż jeszcze daleka od zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła. Spraw, byśmy tak działali aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Św., przez wszystkie wieki wieków Amen.”

1)  Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tym roku, zgodnie z decyzją Pap. Franciszka poświęcone są Misjom Św. Codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 15:00.

2)  Piękne Bóg zapłać Beacie Sewiło, Marii Zając, Sylwii Sewiło, Oli Zając, Marii Sewiło, Julii Zając za pomoc w czasie Kongregacji Dekanalnej w Szyku.

3)  Bóg zapłać za opiekę nad Pomnikiem Niepodległościowym i Grobowcem Ks. Kanonika w październiku prosimy X RM i Kl. VII SP Szyk.

4)  Zachęcamy  Młodzież do udziału w XIV „Pielgrzymce zaufania Młodych przez ziemię”, Synaj 05.X.  Nowy Sącz, godz. 14:00 (plakat)

5)  Zachęcamy Nauczycieli do udziału w Diec. Pielgrzymce do Sanktuarium Św. Szymona w Lipnicy Murowanej, 05.X. o godz. 10:00. Wyjazd z Tymbarku o godz. 08:30, zapisy u Ks. Proboszcza z Podłopienia, tel. 608 682 896. (plakat)

6) P. Wójt informuje, że można skorzystać z pomocy żywnościowej, jeżeli dochód nie przekracza 1402,00, a dla osoby samotnej, 1056,00. Wnioski należy składać w GOPS Jodłownik.

7)  Bóg zapłać za posprzątanie i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.: Andrzej Lizak, Alina Myszka, Wioletta Nowicka i Grzegorz Myszka.

8)  Zachęcamy do czytania prasy religijnej, która umacnia naszą wiarę. Są kalendarze rolnicze na 2020 r.-22 zł. i dożynkowe – 5 zł oraz Różańce -2 zł.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W MIESIĄCU RÓŻAŃCOWYM!

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22.IX.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)  Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2)  Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.

3)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

4)  XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Poniedziałek – Wsp. Św. Ojca Pio, kapł.

2)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:30.

 •   Nowenna i Msza Św. godz. 18:00.

3)  Piątek – Wsp. Św. Wincentego a Paulo, kapł.

 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka o godz. 18:00.

4)  Sobota – Święto Św. Wacława, m.

 •   Solenizantom życzymy bł. Bożego i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Niedziela Synodalna pod hasłem „Parafialna katecheza dorosłych”.

2)  Dzień Modlitw za Głuchoniemych.

3)  Różaniec przed sumą prowadzi  I RMis.

4)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  W minionym tygodniu z naszej Rodziny Prf. odeszły do wieczności Śp. Alicja Zając i Śp. Waleria Zając. Wieczne odpoczywanie…..

2)  Spotkanie PZS w środę o godz. 19:00.

3)  Kongregacja Dekanalna w Szyku w czwartek o godz. 19:00 z Ks. Dziekanem.

4)  Spotkanie i zapisy do Chóru Prf. w piątek o godz. 19:00

5)  Spotkanie i zapisy do Orkiestry Prf. w sobotę o godz. 17:00.

6)  Piękne Bóg zapłać Oli Zając, DSM i LSO za liczny udział w sobotę w pielgrzymce do MB Bolesnej w Limanowej.

7)  Zachęcamy do pielgrzymowania do N. Sącza na XI Marsz dla Życia i Rodziny, 06.X.2019 r. godz. 14:00, pod przewodnictwem Bp Ordynariusza Andrzeja Jeża. Zapisy do środy w zakrystii, będzie wspólny wyjazd dekanalny z Tymbarku.

8)  XIV Pielgrzymka zaufania Młodych przez ziemię, Synaj 05.X.  Nowy Sącz, godz. 14:00 (plakat)

9)  Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół oraz wykoszenie trawy, a Nowożeńcom za  piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.: Stanisław Wilczek, Kazimierz Szumański, Jan Lizak, Karolina Juszczak.

10)  Zbiórki:

 •   Sobota, godz. 09:00 – LSO, boisko przy SP Szyk.

11)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomaga nam po Bożemu patrzeć na świat!

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.IX.2019r.

I. Dzisiaj:

 1. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i modlimy się za Dzieci, Młodzież, Nauczycieli i Katechetów.
 3. Składamy ofiary do puszek na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Rozpoczyna się Tygodniowy Odpust MB Bolesnej w Limanowej(plakat)
 5. Odpust w N. Rybiu. Suma o godz. 11:00.
 6. Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

II. W Ciągu Tygodnia:

 1. Poniedziałek – Wsp. ŚŚw. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp i m.
 2. Wtorek – 80 Rocznica Agresji ZSRR na Polskę. Tajny Układ między Stalinem i Hitlerem, Ribbentrop – Mołotow!
 • Dzień Golgoty Wschodu.
 • Dzień Sybiraka.
 1. Środa – Święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski.
 • Imieniny Bp Stanisława Salaterskiego.
 • Różaniec Fatimski o godz. 17:30.
 • Nowenna i Msza Św. godz. 18:00.
 • Zapraszamy Młodzież na nabożeństwo w dniu swojego Patrona.
 1. Piątek – Wsp. ŚŚw. Andrzeja,kapł. i Towarzyszy, m. koreańskich.
 • Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka o godz. 18:00
 1. Sobota – Święto Św. Mateusza, Ap. i  Ewangelisty.
 • Msza Św. o godz. 07:00.
 • Ślub Pietroń – Chochół, godz. 15:00.

III. W przyszłą niedzielę:

 1. Różaniec przed sumą prowadzi XI RM.
 2. Dzień Modlitw o Trzeźwość.
 3. Diecezjalna Pielgrzymka Trzeźwości do Szczepanowa.
 4. Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

VI. Ogłoszenia Różne:

 1. XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 21- 22. IX.2019 r. (plakat)
 2. XI Marsz dla Życia i Rodziny, 06.X.2019 r. godz. 14:00 w Nowym Sączu, pod przewodnictwem Bp Andrzeja Jeża.
 3. Parafialna Pielgrzymka na Odpust do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej we wtorek 17.IX. o godz.11:00.
 4. Pogrzeb + Alicji Zając we wtorek 17.IX. o godz.14:00, pół godziny wcześniej różaniec.Wieczne odpoczywanie….
 5. W sobotę 21.IX., wyjazd LSO i DSM na Odpust MB Bolesnej do Limanowej o godz.09:30 z parkingu przy kościele, zapisy w zakrystii do środy, koszt 5 zł..
 6. Zbiórka DSM w środę po Nowennie, a Ministrantów i Lektorów w piątek po nabożeństwie.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kościół, a Nowożeńcom za piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.: Jan Bieda, Michał Kołodziejczyk, Stanisław Kruczek, Adam Połomski.
 8. P. Wójt informuje że od 16.IX., będzie kursował autobus z Szyku do Szczyrzyca. Szczegóły na str. Internetowej Gminy.
 9. Zarząd Spółki Wodociągowej Jodłownik – Sadek, zaprasza na zebranie w niedzielę 29.IX. w Remizie w Sadku.
 10. Piękne Bóg zapłać P. Annie, Chórowi i Orkiestrze za uświetnienie nabożeństwa w sobotę”Polska pod Krzyżem” oraz za Pasyjny Koncert.
 11. Zapraszamy wszystkich do śpiewania i grania P. Bogu i zapisywania się do Chóru Prf. i Orkiestry w piątek o godz. 17:00. i sobotę o godz.17:00.
 12. Zachęcamy do czytania prasy religijnej, która pomaga nam po Bożemu patrzeć na świat!

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU!

 

 ……………………………………………………………………………………………………………….

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP

MATKI BOŻEJ SIEWNEJ

08.IX.2019 r.

I. Dzisiaj:

1)  Urodziny Maryi.

2)  Po nabożeństwach poświęcenie ziarna siewnego.

3)  Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Mężów.

4)  Odpust w Tymbarku. Suma o godz. 11:00.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

6)  Zebranie wiejskie w Remizie o godz.12:00.

II. W Ciągu Tygodnia: 

1)  Środa – Różaniec Fatimski o godz. 17:30.

 •   Nowenna i Msza Św. godz. 18:00.
 •   Zapraszamy Młodzież kl. VII z Rodz. i prosimy o poprowadzenie różańca i nabożeństwa.

2)  Czwartek – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi.

 •   Imieniny Matki Bożej.
 •   Msza Św. o godz. 07:00

3)  Piątek – Wsp. Św. Jana Chryzostoma, bp i dr Kościoła.

 •   Msza Św., Wyp. Roczne i Koronka o godz. 18:00
 •   Imieniny naszego Księdza Rodaka Jana Zająca, modlimy się o potrzebne łaski dla Niego.

4)  Sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Św.

 •   Msza Św. o godz. 18:00 i Droga Krzyżowa z oprawą muzyczną oraz Pasyjny Koncert Rektora Konserwatorium Muzycznego w Warszawie wraz z naszą nową Parafianką P. Anną.
 •   Nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej modlitwy „Polska pod Krzyżem”. Po koncercie pasyjnym będzie adoracja Krzyża do godz. 24:00. Porządek adoracji:

–      20:00-21:00 – Działy, Zimna Woda, Barzyńskie.

–      21:00-22:00 – Bucówka, Podkostrza, Rzeki.

–      22:00-23:00 – Lipińskie, Szyk Dolny, Szyk Centrum.

–      23:00-24:00 – KSM i Młodzież.

 • Ślub Toporkiewicz – Nowak, godz. 13:00.
 • Ślub Adamczyk – Niżnik, godz. 15:00.

III. W przyszłą niedzielę:

1)  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2)  Rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i modlimy się za Dzieci, Młodzież, Nauczycieli i Katechetów.

3)  Składamy ofiary do puszek na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

4)  Różaniec przed sumą prowadzi  X RM.

5)  Nieszpory i Msza Św. o godz. 15:00.

6) Rozpoczęcie Tygodniowego Odpustu ku czci MB Bolesnej w Limanowej(plakat)

7) Odpust w N. Rybiu. Suma o godz. 11:00.

IV.  Ogłoszenia Różne:

1)  Modlimy się za naszych Pielgrzymów, pielgrzymujących do Rzymu.

2)  W czwartek próba i zapisy do Orkiestry o godz. 17:00, próba i zapisy do Chóru o godz. 19:00. W piątek podobnie Orkiestra i Chór.

3)  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Na sobotę prosimy Rodz.: Grzegorz Kotara, Grzegorz Świątko, Paweł Świątko, Sylwester Smoleń.

4)  Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomaga nam po Bożemu patrzeć na świat!

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM!