CARITAS

„Miłość daje światło
 Im bardziej kochamy, tym więcej rozumiemy.
Im konkretniej służymy, tym jaśniej świeci prawda.
Im prościej wspieramy człowieka, tym głębiej doświadczamy Boga.”

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS to grupa wolontariuszy, która w sposób systematyczny i zorganizowany jest bezpośrednio zaangażowana w działalność charytatywną w parafii. Ich zadaniem jest realizowanie inicjatyw stawianych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej.

SZKOLNE KOŁO CARITAS jest organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Celem Koła jest kształtowanie postaw duchowych i społecznych młodego pokolenia oraz podejmowanie przez nie dzieł miłosierdzia.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Projekt  „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w dniu 10 maja w Krakowie wzięli udział w II etapie tegorocznej edycji projektu.  Uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny w którym pokazali swoje działania i efekty w ramach projektu realizowanego w naszej szkole. 
Czekamy na wyniki 🙂
Zdjęcia>>>

Wyniki XVI edycji projektu  „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Miło nam ogłosić, że uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły, biorący udział w XVI edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przeszli do II etapu tegorocznej edycji Projektu do którego zakwalifikowało się 20 szkół spośród 114 z województwa małopolskiego. Nasz projekt realizowaliśmy pod hasłem „Otwarte Serce”. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. (…)kontynuuje, rozpoczęte w 2003 roku, wieloletnie działania wychowawcze, zainicjowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego, mające na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką oraz zaszczepienie i utrwalenie w młodym pokoleniu wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.(cyt. za: Regulamin Projektu MWM)
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, ofiarodawcom i partnerom naszego projektu za współpracę. Jednocześnie liczymy na dalsze wsparcie, mając na uwadze, że „ Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”

Dziękujemy za przekazane artykuły spożywcze 

W związku ze zbliżającym się Świętami Wielkanocnymi Szkolne Koło Caritas zorganizowało w szkole zbiórkę artykułów spożywczych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przekazane produkty. Dzięki Państwa ofiarności mogliśmy przygotować i przekazać 11 paczek z żywnością.
Dziękujemy 🙂
Zdjęcia>>>

Dla Ciebie Janie Pawle II

Szkolne Koło Caritas włączyło się w przygotowania do Parafialnego marszu ” Wdzięczni za dar życia i nauczania Jana Pawła II”. Wolontariusze razem z nauczycielami  przygotowali 100 flag żółto- białych  i 100 serduszek, które rozdane zostały wszystkim uczestnikom niedzielnego spotkania w kościele.
Zdjęcia>>>

Pomagamy … zbieramy artykuły spożywcze 

W związku ze zbliżającym się Świętami Wielkanocnymi Szkolne Koło Caritas serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców i uczniów do wzięcia udziału w zbiórce artykułów spożywczych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy, aby każdy uczeń przyniósł do szkoły jeden lub więcej produktów spożywczych.
Akcja potrwa do piątku 30 marca
Zapraszamy:)
Podziękowania- Paczka dla Ukrainy 
Szkolne Koło Caritas razem z Parafialnym Caritas serdecznie dziękuje za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w zbiórkę darów w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Diecezjalną ” Paczka dla Ukrainy”. Pokazaliście, że w trudnej sytuacji potraficie podzielić się tym co posiadacie, by wspomóc potrzebujących. To piękny i szlachetny gest. Dzięki Waszej aktywnej postawie mogliśmy przygotować 6 paczek z produktów przyniesionych przez parafian. Oprócz tego otrzymaliśmy także  3 gotowe paczki, które zostały przygotowane przez  Domowy Kościół , nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Szyku oraz przez Szkolne Koło Caritas razem ze Szkolną Kasą Oszczędnościową. 
Dziękujemy:)

„Paczka dla Ukrainy” 

Drodzy Państwo:)

Szkolne Koło Caritas z Parafialnym Caritas zbiera w kościele i w szkole produkty w ramach akcji „PACZKA DLA UKRAINY”. Potrzebne są konkretne produkty o wskazanej wadze. Jeśli ktoś może, prosimy o pomoc i przyniesienie do nas wybranych produktów. Akcja trwa do poniedziałku- 27 lutego b.r. 😀😘

Podziękowania…. Pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi

Szkolne Koło Caritas i Parafialne Caritas serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za złożone w czasie zbiórki do puszek ofiary. Dziękujemy 🙂

Zdjęcia>>>

Zbiórka na Pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. 

W najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych  Szkolne koło Caritas wraz z Parafialnym Caritas będzie zbierało ofiary do puszek na Pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce.

Podziękowania…. akcja „Torba Charytatywna”

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się w akcję Diecezjalnej Caritas „Torba charytatywna”. Zebrane produkty spożywcze  i artykuły chemiczne  przekazaliśmy potrzebującym rodzinom z naszej parafii. 

Za wszelką pomoc jeszcze raz-  Dziękujemy🙂

Zdjęcia>>>

Akcja ” Torba Charytatywna”

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji

” I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce zabawek, książeczek i puzzli  dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkie zebrane prezenty zostały już przekazane naszym przedszkolakom. 

„Kiedy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat!”

Zdjęcia>>>

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” 

Zbiórka funduszy na Pomoc Kościołowi na Wschodzie 

W najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych  Szkolne koło Caritas razem z Parafialnym Caritas będzie zbierało ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie w tym na Ukrainę. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce.

Mikołajki

W dniu 06 grudnia Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję promocji rzeczywistego wizerunku Świętego Mikołaja, jako promotora dzieł miłosierdzia. Członkowie Caritas  w tym dniu obdarowali wszystkich uczestników Mszy Św. porannej dobrym słowem ( cytat z Pisma Świętego) i słodyczami. Oprócz tego obdarowano również wszystkich  uczniów  i pracowników Szkoły. Na twarzach dzieci  i dorosłych malowała się wielka radość…  słodycze były przepyszne…

Zdjęcia>>>

Akcja ” Dar Serca”

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji a wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki:) 

Zdjęcia>>>

Akcja „… I Ty zostań Świętym Mikołajem…”

„Paczka dla maluszka „

Szkolne Koło i Parafialna Caritas zachęca wszystkich Parafian do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Maluszka” organizowanej w naszej parafii przez Domowy Kościół. To bożonarodzeniowa akcja pod patronatem Fundacji Małych Stópek. Zebrane w ramach tej akcji produkty żywnościowe, zabawki i środki higieniczne zostaną przeznaczone dla Dzieci z Domu Samotnej Matki także na Ukrainie. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Dary prosimy składać przy choince w kościele.

” Chlebki Miłosierdzia” 

Szkolne Koło Caritas we współpracy z Caritas Parafialną  28 listopada rozprowadzała „Chlebki Miłosierdzia” dla ubogich. Celem takiej zbiórki jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności,  a także uwrażliwienie i zachęcenia do codziennego niesienia pomocy ubogim.

Akcja „Dar Serca”

Podziękowania…. "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje za złożone w czasie zbiórki do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 1478 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na kształcenie szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Zdjęcia>>>

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PAPIESKI

 W najbliższą niedzielę – 16 października, będziemy obchodzić kolejny XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. W całej ojczyźnie przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas Szkolne Koło Caritas po każdej Mszy Św. będzie zbierać ofiary na ten cel. 

Zapraszamy do wsparcia