Browsed by
Dzień: 14 lutego 2020

Pielgrzymka do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie.

Dzień 1  poniedziałek 24.08.2020

Wyjazd z Szyku o godzinie 04:00 , przejazd do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawienia maryjne w 1877r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2  wtorek 25.08.2020

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Stoczka Klasztornego, odwiedzimy klasztor w którym więziony był kardynał Stefan Wyszyński. W Stoczku 8 grudnia 1953 kardynał Stefan Wyszyński napisał Akt osobistego oddania się Matce Najświętszej. Następnie udamy się do Świętej Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych, którego początki sięgają XIV w. Wysłuchamy koncertu organowego. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. 9 czerwca 1999 nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Przejazd na Litwę, w godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Wilnie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3   środa 26.08.2020

Po śniadaniu przejazd do centrum Wilna. Msza Święta w kaplicy w Ostrej Bramie.  Zwiedzanie Wilna m.in.: Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie, Kościół św. Piotra i Pawła, dom Siostry Faustyny Kowalskiej,Plac Katedralny, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół św. Ducha, Plac Ratuszowy, Cmentarz na Rossie nazywany Wileńskimi Powązkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i  nocleg.

Dzień 4   czwartek 27.08.2020

Po śniadaniu przejazd do centrum Wilna. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dalsze zwiedzanie Wilna. Przejazd do Trok – dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego- siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów rozległego kompleksu jezior Trockich.  Degustacja kibin – specjału kuchni karaimskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5   piątek 28.08.2020

Po śniadaniu przejazd do  Szawli,  nawiedzenie Góry Krzyży – niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Następnie przejazd do Szydłowa– miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych.   Następnie przejazd do Kowna. Spacer po mieście, w czasie którego zobaczą Państwo między innymi starówkę kowieńską, zamek, plac ratuszowy, kompleks klasztoru Jezuitów, bazylikę archikatedralną. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6  sobota 29.08.2020

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy Kościół Św. Antoniego – miejsce, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny – jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Powrót do Szyku w późnych godzinach wieczornych.

Msza Święta będzie odprawiana w każdym dniu pielgrzymki.

termin:  24.08 – 29.08.2020

cena: 1250 zł

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem klasy LUX  z klimatyzacją, barkiem, WC i DVD, opiekę polskojęzycznego pilota, 5 noclegów w hotelach ***, 5 śniadań i 5 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, program zwiedzania jw.

Cena nie obejmuje:

Obowiązkowo płatne koszty uczestnictwa 90€ (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, degustacja regionalnego przysmaku – kibin w Trokach, opłaty administracyjne, taksa klimatyczna)

Uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać ważne dowody osobiste!

Zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce będą przyjmowane w kancelarii parafialnej do dnia 31.03.2020 w momencie zgłoszenia uczestnictwa należy wpłacić zaliczkę 500 zł